niedziela, 7 grudnia 2014

Tylko remis! 1:1 z Albacete

Piłkarze Levante nie mogą być zadowoleni po pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. Podopieczni Lucasa Alcaraza zaledwie zremisowali na wyjeździe z Albacete 1:1.

Paradoksalnie jednak, patrząc tylko po pierwszych kilkunastu minutach, wynik ten trzeba jednak przyjąć z uśmiechem na twarzy. Albacete nie przestraszyło się bowiem ekstraklasowego klubu i już od pierwszej minuty parło na bramkę strzeżoną tym razem przez Jesúsa.

Były bramkarz Realu Madryt skapitulował jednak już w 6. minucie. Wpierw wypiąstkował on bowiem futbolówkę po dośrodkowaniu Keko, ale ta trafiła pod nogi kompletnie nieprzypilnowanego w szesnastce Thierry'ego Moutinho. Ten bardzo pewnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

Chwilę później wspomaniny zdobywca pierwszego gola mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Jego strzał kapitanie tym razem wybronił jednak golkiper Żab.

Pierwszą konkretną sytuację goście stworzyli sobie dopiero po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu Rafaela Martinsa Jordi Xumetra nie zdołał jednak popisać się celnym strzałem głową.

Albacete dalej próbowało jednak podwyższyć wynik. Tym razem spróbował drugi ze skrzydłowych, czyli Keko, ale i jego strzał zdołał jakimś cudem wybronić Jesús.

W 30. minucie Noguerol zatrzymał nieprzepisowo w polu karnym Jordiego Xumetrę, a arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Levante. Do piłki podszedł Rafael, ale premierowego gola nie zdołał zaliczyć. Jego strzał zdołał wybronić Diego Rivas.

Po przerwie obudził się jednak Gavilán. Były zawodnik Getafe najpierw sam spróbował pokonać Rivasa, a kiedy to się nie udało, w 69. minucie tak dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Issama El Adouę, a ten trafił swojego pierwszego dla Levante gola.

W końcówce na trybuny za wściekłość po jednej z sytuacji odesłany został trener gospodarzy, José Miguel Garrido, z kolei szansę na gola miał David Barral, ale tego dnia w świetnej dyspozycji byli bramkarze obu zespołów.

Levante zremisowało z Albacete na Estadio Carlos Belmonte 1:1 i przed rewanżem nie jest jeszcze pewne awansu do 1/8 finału Pucharu Króla.

Albacete Balompié - Levante UD 1:1 (1:0)
5.12.2014, Estadio Carlos Belmonte, Albacete, 20:00

Gole: 6' Moutinho - 69' El Adoua

Albacete: Diego Rivas, Carlos, Noguerol, Edu, Pol, Diego Benito, Indiano, Moutinho, Keko (César Díaz, min 62), Samu, Chumbi (Rubén Cruz, min 65)

Levante: Jesús; Pedro López, Héctor Rodas (Camarasa, min 56), El Adoua, Juanfran, Toño, Simao, Víctor Pérez, Gavilán, Xumetra (El Zhar, min 81), Rafael Martins (Barral, min 71)

Kartki:  Noguerol (30′), Benito (36′), Moutinho (86′), Portu (90+2′) - Martins, Juanfran

Sędzia: Javier Estrada Fernández

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD