poniedziałek, 8 grudnia 2014

Niewykorzystana szansa. 1:1 z Getafe

Levante nie wykorzystało szansy na przeskoczenie w tabeli Getafe i zaledwie zremisowało w poniedziałkowym spotkaniu z rywalami z przedmieść Madrytu 1:1. Premierowego gola dla Żab zaliczył Rafael Martins.

Samo spotkanie nie oscylowało w wiele sytuacji. Obie drużyny często traciły piłki, było pełno niedokładnych podań, o czym świadczy statystyka celnych podań po spotkaniu. Prowadzący w niej zawodnicy obu zespołów popisali się zaledwie mniej więcej 70% skutecznością.

W 26. minucie mieliśmy sporą kontrowersję. Po dośrodkowaniu Hinestrozy z lewej strony gola strzelił Yoda, ale sędzia Mario Melero López gola nie uznał. Wszystko przez to, iż jego zdaniem faulowany w polu karnym był Ivanschitz. Najciekawsze jest jednak to, iż kontrowersyjnego przewinienia w tej sytuacji dopuścił się Míchel, który w sezonie 12/13 występował na Ciudad de Valencia.

Co się nie udało gościom w pierwszej połowie, stało się jednak faktem na początku drugiej części. W 54. minucie Medhi Lacen odebrał na około 25 metrze od swojej bramki Davida Barrala, następnie minął Mohameda Sissoko i popisał się fenomenalnym podaniem w kierunku Yody. 26-letni Francuz pomknął na bramkę Mariño i, nie zważając sobie na obecność dwóch defensorów Żab, pewnym strzałem pokonał golkipera Levante.

Levante zdołało jednak wyrównać, a wszystko to za sprawą Rafaela Martinsa. W 71. minucie świetnym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Nikos Karabelas, a niepilnowany Brazylijczyk strzałem głowom trafił swojego pierwszego w barwach Granotas gola.

Mimo kilku strzałów w końcówce, ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się podziałem punktów, który oznacza, że Levante wciąż zajmować będzie w tabeli 15. pozycję.

Levante UD - Getafe CF 1:1 (0:0)
8.12.2014, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 19:00

Gole: 71' Rafael Martins - 54' Yoda

Levante: Mariño - Iván López, Vyntra, David Navarro, Nikos - Diop, Sissoko (66' Rubén García), Morales (76' Camarasa), Ivanschitz, Casadesús, Barral (58' Rafael Martins)

Getafe: Guaita - Velázquez, Naldo, Lafita, Lacen - Valera, Yoda, Escudero (23' Alexis), Valera, Míchel (76' Pedro León) - Juan Rodríguez, Freddy (46' Álvaro Vázquez)

Kartki: Nikos - Lacen, Alexis, Valera, Freddy (wszyscy żółte)

Sędzia: Mario Melero López

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca