niedziela, 19 października 2014

Trenerski dwugłos po meczu z Realem

Zarówno Mendilibar jak i Carlo Ancelotti po spotkaniu Levante z Realem mieli do powiedzenia kilka słów na temat całego widowiska.

Mendilibar: Oni są silni, szybcy i świetnie technicznie
- Karny na Chicharito? Nie wiem... Można odgwizdać lub nie, nie mogę wydawać opinii. Ten gol dał im spokój, ale oni i tak mają wielkie umiejętności. Przed karnym stworzyli sobie inną okazję, ale my także. Po drugim trafieniu gra jest już ciężka. Oni są silni, szybcy, świetni technicznie... - powiedział po spotkaniu José Luis Mendilibar, trener Levante.

- To prawda, że w drugiej rundzie nie mamy już żadnego kontaktu w tabeli z największymi drużynami, ale w Lidze grają też inne ekipy, z którymi trzeba wygrywać. Wielcy nie przegrywają nigdzie. Zabrakło im kilku zawodników, a i tak nas pobili.

- Mieliśmy 20 czy 25 dobrych minut. Pedro López zagrał swój najlepszy mecz i świetnie przewidywał rozwój kolejnych akcji. Chcieliśmy walczyć, ale tracisz piłkę i oni dobijają cię w kontrze. W drugiej połowie staraliśmy się grać spokojniej i unikać kontr. Przy 0:3 trzeba było dłużej utrzymywać się przy piłce.

- Oczywiście, że uważam, iż jestem zdolny wydobyć drużynę z tej sytuacji. Nie jesteśmy w dobrej formie, ale w Lidze jest wiele takich drużyn. Złapiemy rytm i przyjdą dobre wyniki, nie mam wątpliwości.

Ancelotti: Lepsza gra Cristiano jest niemożliwa
- Bale odczuwał ból w pośladku i woleliśmy nie ryzykować. Ocenimy jego stan w najbliższych dniach. To nie była rotacja, ale uniknięcie ryzyka. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u tych, którzy nie mogli dzisiaj zagrać - powiedział po meczu z Levante Carlo Ancelotti. - Z Modriciem nie dzieje się nic niepokojącego, chociaż będziemy go uważnie obserwować.

- Cristiano nie może robić więcej. Prosimy go, żeby grał tak dalej, ale robienie tego lepiej jest niemożliwe.

- Jak mówiłem, mamy dobrą serię, ale musimy też pamiętać, że w tym wszystkim są także walka i poświęcenie. Bramki nie padają bez koncentracji ani włożenia w nie jakości, jaką mamy. Jesteśmy w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

- Mogliśmy zobaczyć, że posiadamy bardzo konkurencyjną kadrę. Piłkarze, którzy na początku tego sezonu nie rozegrali wielu minut, poradzili sobie bardzo dobrze.

- Klasyk? Sądzę, że podchodzimy do niego w dobrej dyspozycji. Ciężko było przygotować to spotkanie, ale zagraliśmy z wielką powagą, koncentracją i wszystko poszło dobrze. Teraz czas na regenerację i przygotowania do środowego starcia z Liverpoolem.

źr.: RealMadrid.pl / AS / bernabeudigital.com; foto: Las Provincias / Mundo Levante

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz