niedziela, 19 października 2014

Blamaż. 0:5 z Realem Madryt

Porażka na całej linii - tak można nazwać w skrócie spotkanie Levante z Realem Madryt. Ekipa prowadzona przez Mendiblibara poległa aż 0:5 i jej sytuacja w tabeli wygląda coraz gorzej.

W pierwszej połowie gra Żab mogła naprawdę się podobać, patrząc przez pryzmat rywala, z jakim mierzyły się w sobotnie popołudnie.

Marzenia o ultra defensywnej grze na zero z tyłu runęły jednak w 13. minucie, kiedy to Juanfran sfaulował w polu karnym Chicharito. Jedenastka dla Królewskich. Cristiano Ronaldo podszedł do piłki i pewnym strzałem pokonał Diego Mariño.

Potem Levante próbowało odrobić straty, Iker Casillas nawet kilkukrotnie musiał interweniować, okazję w polu karnym zaprzepaścił Rubén García, kiedy to w bardzo dogodnej sytuacji poślizgnął się.

Ostatecznie to jednak Real strzelił drugiego gola. W 37. minucie James dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a w powietrzu najlepiej zachował się... Chicharito, który tym samym podwyższył wynik.

W drugiej połowie gra gospodarzy jeszcze bardziej się posypała, czego efektem były kolejne gole dla przyjezdnych.

Najpierw w 61. minucie drugiego swojego gola w tym spotkaniu zaliczył Ronaldo. Kolejny raz zawiódł wracający do składu Juanfran, który jednak w tej sytuacji był bez szans.

Tego dnia świetne zawody rozgrywał James Rodríguez, który pięć minut po golu Portugalczyka wreszcie wpisał sie na listę strzelców. Asystę przy golu Kolumbijczyka zaliczył inny letni nabytek Królewskich, Toni Kroos.

W samej końcówce piątego gola dołożył jeszcze Isco, który w tym meczu miał okazję grać od pierwszej minuty.

Ostatecznie skończyło się na 0:5, choć Real mógł tego dnia strzelić jeszcze więcej goli. Zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów goni w tabeli Barcelonę, z kolei Levante po tej kolejce na pewno znajdzie się w strefie spadkowej.

Levante UD - Real Madryt 0:5 (0:2)
19.10.2014, Estadio Ciuda de Valencia, 16:00

Gole: 13' (rzut karny) 61' Cristiano Ronaldo, 38' Chicharito, 66' James Rodríguez, 82' Isco

Levante: Levante UD: Mariño, Pedro López, Héctor, Juanfran, Iván - Diop, Camarasa - Rubén García (74' Xumetra), Gavilán (45' Pérez), Morales - Casadesús (66' Barral)

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Nacho, Marcelo (72' Arbeloa) - Kroos (67' Illarramendi), Modrić (78' Medrán), Isco - James, Ronaldo, Chicharito

Kartki: Pedro López, Juanfran, Camarasa (wszyscy żółte)

Sędzia: Ignacio Iglesias Villanueva