wtorek, 21 października 2014

Mendilibar zwolniony!

El Levante destituye a Mendilibar
José Luis Mendilibar nie jest już trenerem Levante. Umowa Baska z Levante została rozwiązana za porozumieniem po wczorajszym wieczornym spotkaniu zarządu klubu. Teraz ten musi poszukać nowego szkoleniowca.

Były sternik Osasuny na Ciudad de Valencia przyszedł przed tym sezonem i miał powtórzyć sukcesy dwóch poprzednich trenerów, czyli Juana Ignacio Martíneza oraz Joaquína Caparrósa, czyli spokojne utrzymanie, miejsce w środku tabeli, a może nawet walka o coś więcej.

Stało się jednak znacznie inaczej. Levante po ośmiu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie pięć punktów, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma najgorszy stosunek bramkowy w lidze.

Nie ulega wątpliwości, że na podstawę Żab w ostatnim czasie wpłynęły kontuzje kilku ważnych zawodników, ale prawda jest taka, że Levante pod wodzą Mendiblibara w lidze zagrała chyba tylko jedno dobre spotkanie, w dodatku zremisowane, przeciwko Eibar.

Teraz Quico Catalán i Manolo Salvador muszą poszukać nowego szkoleniowca. Być może będzie to wspomniany już wcześniej i dobrze nam znany Juan Ignacio Martínez, który ostatnio był brany przez ghańską federację pod uwagę przy wyborze na nowego selekcjonera kadry tej afrykańskiej reprezentacji.

źr.: Levante UD; foto: Marca

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz