poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Pierwsza porażka. 0:2 z ADO Den Haag

Levante w swoim ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Holandii poniosło swoją pierwszą porażkę. ADO Den Haag okazało się lepsze od Żab i pokonało je 2:0.

Na początku znacznie lepiej prezentowało się Levante. W 10' minucie tuż przed polem karnym faulowany był David Barral, ale rzut wolny powędrował wprost w holenderski mur.

W kolejnych minutach obie drużyny miały niezłe sytuacje. Zdecydowanie najlepszą zmarnował Barral, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Hansena.

W 26' minucie Holendrzy objęli wreszcie prowadzenie. Gola zdobył Michiel Kramer, jednak blisko zatrzymania strzału Holendra był w tamtej sytuacji Zagalá.

Drugą połowę z bardzo dużym animuszem rozpoczęli podopieczni Henka Fräsera. Już w 49' minucie było bowiem 2:0, a piłkę po raz drugi, tym razem głową, skierował do siatki Kramer.

Ten sam zawodnik kilka minut później mógł zaliczyć hat-tricka, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek.

To nie była ostatnia klarowna dla Holendrów sytuacja w tym spotkaniu. Na dwadzieścia przed końcem meczu Jansen również trafił w słupek.

Levante nie zdołało już stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia chociażby kontaktowego gola i po zdecydowanie najsłabszym sparingowym meczu w swoim wykonaniu, przegrało 0:2.

ADO Den Haag - Levante UD 2:0 (1:0)