piątek, 1 sierpnia 2014

Kolejne zwycięstwo. 2:1 z Barendrecht

Piłkarze Levante odnieśli drugie w tym okresie przygotowawczym zwycięstwo. Pokonali 2:1 holenderskie Barendrecht, a na listę strzelców wpisał się powracający do Żab José Luis Morales.

Mecz lepiej rozpoczęli teoretyczni gospodarze tego spotkania. Piłkę w 14' minucie dostał wiążący buty w tamtym momencie David Navarro. Doświadczony defensor dał sobie odebrać piłkę. Ta dośrodkowana z prawej strony pola karnego znalazła się pod nogami Daniëla Esajasa i ten skierował ją do bramki strzeżonej przez bezradnego w tamtej sytuacji Alejandro Zagali.

Potem do odrabiania strat rzucili się jednak podopieczni Medilibara. Bili jednak głową w mur aż do 41' minuty, kiedy to dwójkową akcję przeprowadzi Andreas Ivanschitz i José Luis Morales. Pięknego gola ostatecznie strzelił ten drugi, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Eibar.

Przez całą drugą połowę dominowali już zawodnicy Levante. Aktywny był Nabil El Zhar, ale ostatecznie gola na wagę zwycięstwa zdobył Víctor Casadesús, któremu piłkę świetnie dograł Pedro López.

Drużyna na co dzień grająca w Topklasse nie zdołała już jednak odpowiedzieć i ostatecznie przegrała to spotkanie. Dla Levante to kolejny korzystny rezultat w trwających przygotowaniach.

BVV Barendrecht - Levante UD 1:2 (1:1)