środa, 30 lipca 2014

Xumetra: Będziemy gotowi na Villarreal

Xumetra: Ya se ven pinceladas de lo que quiere Mendilibar
Jordi Xumetra po sobotnim towarzyskim starciu z Vitesse Arnhem z zadowoleniem opowiadał klubowej telewizji o pracy nowego trenera i o planach zespołu na najbliższy sezon.

- Jesteśmy dopiero we wczesnym etapie współpracy. Póki co staramy się wprowadzać w grę wszystko to, co pokazuje nam nasz trener. W meczu z Vitesse mogliście już zauważyć, że stosujemy wyższy pressing, próbujemy ukraść rywalowi futbolówkę i dzięki temu tworzyć sobie sytuacje na gole.

Levante w meczu z Vitesse zaprezentowało się bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie, w której prowadziło po golu Davida Barrala.

- Po spotkaniu tym zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy spełnialiśmy założenia trenera. Ostatnie pięć czy dziesięć minut spotkania to był dramat, ale piłkarze byli już po prostu zmęczeni.


Xumetra jest bardzo zadowolony z formy obozu przedsezonowego, mimo że wciąż nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie. Zapowiedział jednak, że spróbuje wbić się do pierwszej jedenastki.

- Po tych długich, ale zasłużonych wakacjach naładowaliśmy swoje baterie i znowu jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy. Powoli zaczynamy łapać treningowy rytm. To od trenera zależy, kto rozpocznie mecz w pierwszym składzie. Ja jedynie mogę oznajmić, że jestem gotowy do gry w wyjściowej jedenastce.

Na sam koniec pomocnik zasugerował, że mecz na otwarcie sezonu z Villarrealem będzie niezłą okazją na rewanż za klęski z zeszłej temporady.

- W ostatnim sezonie Villarreal w obydwu spotkaniach okazał się od nas lepszy. To nas strasznie rozwścieczyło i teraz chcemy rewanżu! - zakończył.

źr.: Inside Spanish Football / Levante UD; foto: Marca

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz