środa, 30 lipca 2014

Niezły mecz. 1:1 z Vitesse

Instantánea del partido que el Levante disputó ante el Vitesse
Po dobrym spotkaniu Levante zremisowało 1:1 z Vitesse w pierwszym meczu, który rozegrany został podczas zgrupowania w Holandii. Żaby w kraju tulipanów czekają jeszcze trzy sparingi do rozegrania.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Holendrów, jednak obrona Levante w pierwszych minutach spisywała się bardzo poprawnie i nie należało mieć do niej żadnych zarzutów. Między słupkami dobrze zachowywał się też Javi Jiménez, który w 11' minucie obronił niezły strzał Oliinyka.

Później Żaby się jednak przebudziły, czego efektem gol Davida Barrala po niezłej centrze Jordiego Xumetry z lewej strony w 29' minucie.

Najlepszą okazję przed przerwą dla ekipy z Eredivisie miał na dwie minuty przed przerwą Dropper, ale i jego próbę w bardzo niezłym stylu wybronił Jiménez.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym sfaulowany został David Barral. Doświadczony goleador rodem z Kadyksu nie zdołał jednak pokonać po raz drugi Velthuizen. Piłka po jego strzale z rzutu karnego trafiła wprost w bramkarza Vitesse.

Holendrzy odpowiedzieli dopiero w samej końcówce. Po rzucie rożnym fenomenalnym strzałem popisał się Propper, który nie był w tamtej sytuacji pilnowany przez któregokolwiek z defensorów Levante.

Niemniej, Mendilibar po pierwszym spotkaniu podczas zgrupowania w Holandii może czuć się zadowolony. Jego drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze na tle nieco wyżej jednak notowanego rywala.

Vitesse Arnhem - Levante UD 1:1 (0:1)