środa, 23 lipca 2014

Levante gromi. 5:0 z Teruel

Levante jest w formie. Ekipa Mendilibara w ostatnim spotkaniu przed wyjazdem do Holandii pokonało CD Teruel aż 5:0 i na zgrupowanie piłkarze Żab udają się w bardzo dobrych nastrojach.

Mecz toczony był pod dyktando gości. W pierwszych minutach ekipa z Walencji pozwoliła wyszaleć się nieco drużynie, która na co dzień gra w Tercera División, a następnie to ona przeszła do ataku.

Kapitalne spotkanie rozegrał Pedro López. 30-latek, który może grać niemal w każdej formacji po prawej stronie tym razem ustawiony został na prawym skrzydle. Żabom opłaciło się to bardzo. Prowadziły one po pierwszej połowie już 4:0, a on sam zdołał w tym czasie ustrzelić hat-tricka.

López nie tylko był w tym spotkaniu skuteczny, ale potrafił też świetnie podać. To właśnie po jego cudownym dograniu piłkę do siatki w 17' minucie skierował Jordi Xumetra.

W drugiej połowie spotkanie było już bardziej wyrównane. Ángel Ovejero, młody bramkarz Levante, miał kilka okazji, by się wykazać. Ostatecznie to jednak Żaby zdołały przypieczętować zwycięstwo, a dokonał tego Andreas Ivanschitz.

CD Teruel - Levante UD 0:5 (0:4)