czwartek, 24 lipca 2014

Holandia: Na początek Vitesse

Mendilibar observa a algunos de sus pupilos del Levante mientras se entrenan
Vitesse będzie pierwszym rywalem Levante podczas zgrupowania w Holandii. Mecz z szóstą drużyną ostatniego sezonu Eredivisie odbędzie się już w najbliższą sobotę.
Holendrzy to nie byle jaka drużyna. W ostatnim sezonie zespół z Arnhem przez pewien moment był nawet liderem tamtejszej ekstraklasy, do końca walczył też o udział w europejskich pucharach. Ostatecznie poległ w walce o nie dopiero w play-offach.


Peter Bosz przed nowym sezonem ma jednak duży orzech do zgryzienia. Sukcesy jego ekipy w tym ostatnim zależały bowiem w dużej mierze od zawodników wypożyczonych z Chelsea, która jest klubem partnerskim Vitesse.

Poprzedniego lata w holenderskim zespole doszło do wielkiej rewolucji kadrowej. Teraz miała ona również miejsce, tyle że na znacznie mniejszą skalę. Szkoleniowiec FC Hollywood aan de Rijn w tej sytuacji już raz odnaleźć się jednak potrafił.

Trudno wskazać faworyta tego spotkania, warto jednak napomnieć, że w meczach sparingowych lepiej póki co spisuje się Levante. Vitesse nie zdołało bowiem jeszcze w tym okresie przygotowawczym wygrać.

Mecz z Vitesse odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 lipca o godzinie 16 w holenderskim Driel. Arbitrem spotkania będzie Jochem Kamphuis, doświadczony holenderski sędzia.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz