czwartek, 24 lipca 2014

Derby z Villarrealem w pierwszej kolejce

Levante najpierw zmierzy się w derbowym spotkaniu towarzyskim z Elche, a już kilka dni później również w meczu derbowym, tyle że ligowym podejmie Villarreal. To właśnie Żółta łódź podwodna będzie pierwszym rywalem Żab w nowym sezonie.

Losowanie terminarza na sezon 2014/2015 miało miejsce dzisiaj w Madrycie, w siedzibie Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej. Uczestniczyli w niej prezydenci klubów, w tym Quico Catalán, prezydent Levante. Żaby rozgrywki rozpoczną w weekend 23/24 sierpnia, a zakończą 24 maja.

Ekipę Mendilibara czeka dość trudny początek sezonu. W pierwszej kolejce zmierzą się z Villarrealem, czyli drużyną, która niedawno wywalczyła prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. Z tą ekipą Levante w zeszłej temporadzie przegrało dwukrotnie.

W drugiej serii gier Żaby czeka wyjazd do Kraju Basków i mecz z Athletic Club Bilbao. Trzecia to starcia z zawsze nieprzewidywalną Málagą, z kolei czwartej ekipa z Walencji podejmie u siebie Barcelonę, z którą, przypomnijmy, na inaugurację poprzedniego sezonu przegrała aż 7:0 na Camp Nou.

Szczegółowy terminarz meczów Levante na najbliższy sezon znajdziecie na oficjalnej stronie RFEF.

źr.: własne/Marca; foto: Levante UD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz