sobota, 12 kwietnia 2014

Żegnaj Europo! Ostatnia akcja daje zwycięstwo Villarrealowi

Pechowo, bo jak inaczej to nazwać, zakończyło się dla Żab sobotnie spotkanie z Villarrealem. Żółta Łódź Podwodna wygrała 1:0, chociaż wcale nie musiała. Spotkanie rozstrzygnęło się na korzyć gospodarzy w ostatniej akcji meczu.

Pierwszą klarowną sytuację w tym spotkaniu wypracowali sobie gospodarze. Po nieco ponad dziesięciu minutach gry Jonathan Pereira próbował pokonać Keylora Navasa. Kostarykanin jednak w tej sytuacji dobrze się zachował.

W drużynie gości najgroźniejszy na boisku był Loukas Vyntra. Po jednym z jego dośrodkowań bliski błędu był Sergio Asenjo. Grek miał w tej połowie dwie dogodne sytuacje, których jednak nie zdołał wykorzystać.

Przed początkiem drugiej połowy Marcelino dokonał dwóch roszad w składzie. Na boisku pojawili się Manuel Trigueros i Javier Aquino. Ten drugi z nich miał dwie okazje, by pokonać Navasa, jednak żadna z nich nie została wykorzystana.

Również Trigueros mógł zostać bohaterem tego spotkania. Jego strzał chwilę później cudownie jednak zatrzymał portero ekipy z Walencji.

Z kolei Caparrós zdecydował się na wprowadzenie na boisko Ángela. Kanaryjczyk również miał sytuacje na pokonanie Asenjo. Wypożyczony z Atlético golikper miał dzisiaj jednak wyraźnie swój dzień i nie pozwolił się pokonać.

Arbiter spotkania doliczył do spotkania cztery minuty. Już po doliczonym czasie gry Nikos sfaulował przy bocznej linii pola karnego Aquino. Żółta Łódź Podwodna dostała rzut wolny. Po świetnym dośrodkowaniu kapitalnie odnalazł się Jérémy Perbet. Francuz pokonał Navasa i w ostatniej akcji meczu dał zwycięstwo gospodarzom.

Villarreal wygrał mecz o tzw. sześć punktów. Zespół z El Madrigal jest teraz na szóstym miejscu i ma dwanaście punktów przewagi nad Levante. Żaby są dziewiąte i niemal na pewno straciły szanse na awans do eliminacji Ligi Europy. Do końca tego sezonu zostało bowiem tylko pięć kolejek.

Villarreal CF - Levante UD 1:0 (0:0)
12.04.2014, Estadio El Madrigal, Villarreal, 18:00

Gole: 95' Perbet

Villarreal: Sergio Asenjo - Mario Gaspar, Mateo Musacchio, Aleksandar Pantić - Jaume Costa, Bruno Soriano (72' Matías Nahuel), Tomás Pina (46′ Manuel Trigueros) - Óliver Torres (46′ Javier Aquino), Rubén Cani - Jonathan Pereira, Jérémy Perbet

Levante: Keylor Navas - Loukas Vyntra, David Navarro, Juanfran, Nikos Karabelas - Pape Diop (81' Issam El Adoua), Simão Mate - Pedro López (86' Héctor Rodas), Rubén García,Víctor Casadesús - Baba Diawara (60' Ángel Rodríguez)

Kartki: Trigueros - Diop, Nikos (wszyscy żółte)

Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández

źr.: własne; foto: marca.com