piątek, 28 marca 2014

Europa się oddala. 1:3 z Betisem

Fatalnym wynikiem zakończyło się czwartkowe spotkanie Levante z Betisem Sewilla. Żaby przegrały z walczącą o utrzymanie ekipą Verdiblancos 1:3 i marzenia o europejskich pucharów powoli trzeba odłożyć na przyszły sezon.

Po raz kolejny w tym sezonie drużynie Joaquína Caparrósa zabrakło skuteczności. Gospodarze przez większą część spotkania prezentowali się bowiem lepiej, ale swoje okazje bezlitośnie wykorzystali goście z Andaluzji.

Prowadzenie pierwsi objęli jednak podopieczni Gabriela Calderóna. W 13' minucie po dośrodkowaniu Cedrica z prawej strony boiska strzał Rubéna Castro został zablokowany przez Davida Navarro. Futbolówka trafiła jednak wprost pod nogi Salvy Sevilli, a ten pewnym strzałem pokonał Keylora Navasa.

Levante odpowiedziało trzynaście minut później. Nabil El Zhar rozprowadził akcję z Jordi Xumetrą. Ten drugi wystawił piłkę Pape Diopowi. Senegalczyk kapitalnym strzałem po ziemi pokonał Antonio Adána i tak oto mieliśmy remis.

W drugiej połowie Żaby nie potrafiły już pokonać byłego portero Realu Madryt. Tego samego nie mógł jednak wczoraj poczuć Keylor Navas, który piłkę z siatki wyciągał jeszcze dwukrotnie. W 69' minucie drużynową akcję gości wykorzystał Jorge Molina. W tej akcji poważne błędy popełniła cała formacja defensywa gospodarzy.

Na kwadrans przed końcem Betis dopiął swego, strzelając trzecią bramkę. I tym razem duży udział przy goli ma Molina, który tzw. centrostrzałem po ziemi, próbował pokonać Navasa. Kostarykanin tę próbę zdołał jeszcze wybronić, ale do futbolówkę do bramki zdołał skierować w ostatniej chwili Rubén Castro.

Levante UD - Real Betis 1:3 (1:1)
27.03.2014, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 22:00

Gole: 26' Diop - 13' Sevilla, 69' Molina, 77' Castro

Levante: Keylor Navas - Loukas Vyntra, David Navarro, Juanfran, Nikos Karabelas - Simão Mate, Pape Diop (73' Mohamed Sissoko) - Jordi Xumetra (54' Ángel Rodríguez), Pedro Ríos, Nabil El Zhar (67' Pedro López); David Barral

Betis: Kiko Casilla - Javi López, Héctor Moreno, Diego Colotto, Javi Fuentes - Víctor Sánchez (89′ Gabriel Torje), David López - Christian Stuani, Pizzi (73' Álex Fernández), Simão Sabrosa (59' Jhon Córdoba) - Sergio García

Kartki: Vynta, Simão, Navarro - Sevilla, Cedric, Reyes

Sędzia: César Muñiz Fernández

źr.: własne; foto: Levante UD; Agencja EFE video: dailymotion.com/yooong