niedziela, 16 lutego 2014

Almería pokonana! Barral!

David Barral
Levante okazało się minimalnie lepsze od Almeríi, zwyciężając 1:0 przed własną publicznością w 24. kolejce Primera Division. O zwycięstwie zadecydował piękny gol Davida Barrala w drugiej odsłonie spotkania. Goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale przeszkodził im słupek.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej gry. Kibice zgromadzeni na Estadio Ciudad de Valencia nie musieli narzekać, ponieważ obie ekipy przeprowadziły kilka bardzo groźnych akcji pod bramką rywali.

Już w piątej minucie prowadzenie mogli objąć goście, ale piłka po strzale głową Jonathana Zongo minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Navasa.

Z minuty na minutę rosła jednak przewaga gospodarzy. Przełożyło się to na kolejne akcje bramkowe podopiecznych Joaquína Caparrósa. Najlepszą w końcówce pierwszej połowy zmarnował David Barral, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie wykorzystał szansy. Piłka wylądowała ostatecznie w rękawicach Estebana.

Po zmianie stron kibice w końcu doczekali się gola, w dodatku rzadkiej urody. W 62' minucie Nabil El Zhar dośrodkował w pole karne gości. Do piłki dopadł David Barral, który ustawiony tyłem do bramki oddał cudowny strzał z woleja. Golkiper Almeríi był w tej sytuacji bez szans.

Dziesięć minut później podopieczni Francisco Rodrigueza byli o krok od wyrównującego trafienia. Zongo mógł wpisać się na listę strzelców po dośrodkowaniu Corony, ale futbolówka po jego uderzeniu głową odbiła się od słupka.

Bohaterem Levante w ostatnich minutach został bramkarz Keylor Navas. Zawodnik gości Oscar Diaz wykorzystał błąd defensora i huknął z bliskiej odległości, a bramkarz Żab popisał się niesamowitą interwencją, chroniąc swój zespół przed utratą bramki. Ostatecznie komplet oczek zasilił konto punktowe Levante.

Levante UD - UD Almería 1:0 (0:0)
15.02.2014, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 18:00

Gole: 62' Barral

Levante: Keylor Navas; PedroLópez, Rodas, Navarro, Juanfran; El Zhar (77′ Nagore), Diop, Simao, Rubén García; Barral (89′ Pallardó), Casadesús (58′ Babá).

Almería: Esteban; Rafita, Trujillo, Torsiglieri, Dubarbier (79′ Tébar); Verza, Azeez (69′ Corona); Aleix Vidal, Barbosa (64′ Óscar Díaz), Suso; Zongo.

Kartki: Navarro - Trujillo, Dubarbier, Azeez (wszyscy żółte)

Sędzia: Carlos Velasco Carballo

źr.: primeradivision.pl; foto: insidespanishfootball.com, marca.com; video: dailymotion.com/acosart