piątek, 31 stycznia 2014

Mohamed Sissoko nowym zawodnikiem Levante!

To dopiero sensacja lub, jak to nazwał serwis Mundo Levante UD, gran sopresa, czyli wielka niespodzianka! Nowym piłkarzem Levante został Mohamed Sissoko, który z nowym klubem podpisał kontrakt do końca sezonu.

Zatrudnienie Malijczyka jest sporym zaskoczeniem z kilku powodów. Po pierwsze, od kilku dni mówiło się o poważnym zainteresowaniu Żab Víctorem Casadesúsem. Ten transfer wydawał się logiczny chociażby z tego, że ten zawodnik współpracował już z Joaquínem Caparrósem. Ostatecznie jednak wybór klubu z Walencji był zupełnie nieoczekiwany.

Sissoko ma 29 lat. Ostatnie pół roku spędził na bezrobociu, przez co nie wiadomo, w jakiej obecnie formie się znajduje. Ma naprawdę bogate CV, bo wcześniej reprezentował barwy kilku niezłych europejskich firm. Chodzi tu o: Fiorentinę, PSG, Juventus, Liverpool, Valencię oraz Auxerre. Jest wychowankiem szkółki Troyes. Co ciekawe, jest kuzynem Seydou Keity, który również w czwartek powrócił do Primera División i będzie występować w barwach Valencii!

Warto wspomnieć, że ostatnim jego klubem był Paris Saint-Germain. Z paryskim zespołem defensywny pomocnik rozstał się jednak za obopólną zgodą we wrześniu zeszłego roku. Wielu ekspertów uważa, że ma być następcą Pape Diopa, który może opuścić Walencję jeszcze w tym okienku transferowym.

źr.: własne/Levante UD; foto: superdeporte.es

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz