sobota, 5 października 2013

Pedro Lopez: "Real nie musi grać dobrze, żeby wygrać"Lopez
Obrońca Levante, Pedro Lopez nie ma złudzeń, kto jest faworytem sobotniego meczu z Realem Madryt, który odbędzie się na Estadio Ciudad de Valencia, twierdząc, że Los Blancos nie muszą grać dobrze, aby wygrać.

W niedawnym wywiadzie defensor wspomniał, że mimo nieco słabszej jakości Realu w niektórych meczach, zespół ten dysponuje takimi indywidualnościami, że to one mogą przesądzić o poszczególnych wynikach.


- Przeciwko nam Real nie musi grać wielkiej piłki, aby wygrać, ponieważ mają tam tyle świetnych piłkarzy, którzy w pojedynkę mogą rozstrzygnąć mecz. Przeciwko tym graczom, którzy uznawani są za najlepszych na świecie, gra się tym bardziej trudniej.

- W ostatnich latach trudno się z Realem walczyło, ale uważam, że każdy mecz to inna historia. Dajmy taki prosty przykład: mimo że drużyna z Madrytu poradziła sobie z nami gładko dwa lata temu, to nie znaczy, że teraz tak będzie. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie Real będzie walczyć z Barceloną i Atletico o mistrzostwo.

Lopez wspomniał też co nieco na temat słynnego już meczu 0:7 z Barceloną na Camp Nou. Obrońca wspomniał, że trzeba o tamtym meczu zapomnieć i starać się, aby taki wynik się już nie powtórzył.

- Musimy grać odważnie i zaryzykować, by podjąć wyzwanie. Nie można pozwalać na wiele sytuacji przeciwnikom, choć wiem że to jest trudne. Jesteśmy w komfortowej sytuacji, ale to nie znaczy, że powinniśmy się zrelaksować. Chcemy strzelać, szczególnie na własnym stadionie i dawać radość kibicom. Po meczu z Barceloną wiele osób nas już skreśliło, ale w kolejnych meczach prezentowaliśmy się już solidnie.

źr., fot.: insidespanishfootball.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz