sobota, 21 września 2013

Na remis w Almerii

Premio al corazón del Levante
Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Almerią i Levante. Beniaminek będzie musiał jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Ten mecz mógł się doskonale rozpocząć dla gospodarzy gdyby okazję wykorzystał Soriano. Zawodnik Almerii dostał piłkę od Vidala i nieczysto trafił w piłkę mając przed sobą już tylko bramkarza. W 20. minucie Soriano uderzył już precyzyjnie, ale na wyżyny umiejętności wspiął się bramkarz Levante i uratował swój zespół przed utratą gola. W kolejnych minutach do głosu doszli gospodarze, a sytuacje marnował Diawara - najpierw po strzale Ivanschita zawodnik Levante dobijał tylko w boczną siatkę, a następnie zmarnował sytuację sam na sam. Tuż przed końcem pierwszej połowy po faulu Juanfrana we własnym polu karnym arbiter pokazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Verza.

Po tym co wydarzyło się na początku drugiej odsłony, wszyscy skazali Levante na porażkę. Suso podwyższył w 51. minucie na 2:0 i beniaminek znalazł się w wymarzonej sytuacji. Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Levante po faulu Christiana Fernandeza. Zawodnik Almerii zachował się bezmyślnie - dostał kartkę za faul i drugą za protesty przez co wyleciał z boiska, a jedenastkę wykorzystał El Zhar. Goście grając w przewadze w 60. minucie zdobyli drugiego gola. Diop wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową wyrównał stan meczu. Mimo gry w przewadze, to Almeria miała piłkę meczową w ostatnich sekundach jednak doskonale interweniował na linii bramkowej Navas.

UD Almeria - Levante UD 2:2 (1:0)
14.09.2013 Estadio Ciudad de Valencia, 18:00

Gole: 45+2' Verza (rzut karny) 50' Suso - 54' El Zhar (rzut karny), 59' Diop.

Almeria: Esteban; Nelson, Trujillo, Pellerano, Christian; Verza, Marcos Tébar; Aleix Vidal, Fernando Soriano (58' Rafita), Suso (86' Hélder Barbosa); Rodri (74' Óscar Díaz).

LevanteKeylor Navas; Chris Lell, Vyntra, Dani Navarro, Juanfran; Xumetra, Sergio Pinto, Diop, Pedro Ríos (46' El Zhar); Ivanschitz (81' David Barral), Babá (67' Nong).

Kartki: Christian (czerwona, za dwie żółte), Soriano, Verza, Rodri, Pellerano (żółte) - Rios, Lell, Ivanschitz, Xumetra, El Zhar, Navarro, Sergio Pinto

Sędzia: Velasco Carballo

źr.: primeradivision.pl, ligabbva.com; fot.: lasprovincias.es