piątek, 9 sierpnia 2013

Levante zwycięża w Trofeo Colombino! 2:0 z Pescarą

Levante wygrało w finale 49. edycji Trofeo Colombino 2:0 z Pescarą Calcio. Była to już czwarta z rzędu wygrana drużyny Joaquina Caparrósa i pierwsze zwycięstwo w tym turnieju w historii.

Żaby po raz pierwszy strzeliły w 17' minucie, a uczynił to Hector Rodas po dobrej wrzutce z rzutu rożnego Andreasa Ivanschitza. Mimo że pierwsza partia była dość otwarta, to widać było, że faworytem całego turnieju była 11. drużyna poprzedniego sezonu Primera División.

Keylor Navas zdołał uratować ceny wynik, ratując swoją drużynę, broniąc akcję sam na sam z Pasquale Marino.

Druga połowa była mniej efektowna. Gola na dziesięć minut przed końcem spotkania zdobył Ángel Rodríguez, który pojawił się w tej partii spotkania na boisku.

Levante w swoim pierwszym udziale udało zdobyć się Trofeo Colombino i wygrać piąty kolejny mecz. Warto też dodać, że obie ekipy rywalizowały ze sobą równy rok temu. Wówczas padł bezbramkowy remis.

Levante UD - Pescara Calcio 2:0 (1:0)
8.08.13, Estadio Colombino, Huelva

Levante: Keylor Navas; Expósito, H.Rodas, D.Navarro, Nikos; Sérgio, Simao, Lell, Pedro Ríos, Ivanschitz; David Barral. Grali również: Xumetra, Iborra, Pallardó, Jason, Ángel

Pescara: Pigliacelli, Zauri, Frascatore, Rizzo, Zuparic, Bochetti, Politano, Nielsen, Maniero, Bjarnason y Piscitella. Grali również: Kabashi

Sędzia: Pérez Montero

Gole: 17' Héctor Rodas, 80' Ángel

źr. statystyk: mundolevanteud.com, marca.com; fot.: Levante UD