środa, 7 sierpnia 2013

El Zhar i Barral zapewnili awans do finału Trofeo Colombino

Gole w pierwszej połowie dały przepustkę Levante do finału 49. edycji Trofeo Colombino. Żaby pokonały Olhanense 2:1.

Levante już z Pedro Riosem, który po rocznym wypożyczeniu trafił na stałe do ekipy z Estadio Ciudad de Valencia rozpoczęło znacznie lepiej pierwsze spotkanie półfinałowe Trofeo Colombiana. To towarzyski turniej organizowany przez drugoligowe Recreativo Huelva.

Po kilku groźnych atakach hiszpańskiej ekipy, pierwszego gola strzelił Nabil El Zhar, który pokonał w pojedynku jeden na jeden bramkarza Ricardo Pereirę już w 8' minucie.

Trzy minuty później było już 2:0, a gola zaliczył David Barral, który wykorzystał lukę w obronie portugalskiego zespołu.

Po drugim trafieniu inicjatywę przejęła 14. drużyna poprzedniego sezonu Ligi ZON Sagres, której nieoddała już do końca drugiej połowy. W 29' minucie udało jej się też zaliczyć kontaktową bramkę, a uczynił to Diego Gonçalves, który wykorzystał dośrodkowanie Paulo Regula.

W drugiej połowie drużyny toczyły zacięty i wyrównany pojedynek, swoje okazje mieli Chris, Rui Duarte, ale wynik już się nie zmienił. Levante awansowało do finału, który odbędzie się już jutro o 22:30. Przeciwnikiem będzie zwycięzca dzisiejszego drugiego półfinału - Pescara Calcio lub Recreativo Huelva.

Levante UD - SC Olhanense 2:1 (2:1)
7.08.13, Estadio Colombino, Huelva

Levante: Keylor Navas, Jason, Navarro, Vyntra, Barral, El Zhar, Iborra, Juanfran, Xumetra, Pedro López y Diop. Grali także: El Adoua, Simao, Pedro Ríos e Ivanschitz.

Olhanense: Ricardo Pereira, Pelé, Jander, Goncalves, Paulo Regulo, Luis Filipe, Celestino, Diakhite, Mladan, Femi y Rui Duarte. Grali także: David Silva, Ozovic, Mbengue, Pouye y Bessa.

Sędzia: Gil Manzano.

Kartki: Iborra, Barral - Celestino (wszyscy żółte)

Gole: 8' El Zhar, 11' Barral - 29' Goncalves.

źr. statystyk: mundolevanteud.com; fot.: Levante UD