poniedziałek, 29 lipca 2013

Pierwsza sparingowa porażka. 2:1 z Benficą Lizbona

Levante zaliczyło pierwszą porażkę w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Joaquina Caparrosa nie dała rady wicemistrzom Portugalii Benfice Lizbona. Żaby przegrały 2:1, gola dla drużyna z Hiszpanii trafił Nabil El Zhar, dla Portugalczyków trafiał Lima.

Estádio Algarve to obiekt, który oprócz rozgrywek drugiej ligi portugalskiej, gości też co roku znakomite zespoły, które rozgrywają tam mecze towarzyskie. Tym razem kibice mogli obejrzeć ciekawe spotkanie pomiędzy wicemistrzami Portugalii i jedenastą drużyną Primera División.

Początkowo gra toczyła się głównie środku pola, a przewagę w posiadaniu piłki miały Orły, świetną szarżą popisał się Ola John. Prowadzenie 28' minucie objęło jednak Levante. Nabil El Zhar celnie główkował po kapitalnym dośrodkowaniu Sergio i umieścił piłkę w bramce bronionej przez Artura.

W 44' minucie z rzutu wolnego celny strzał oddał Sulejmani. Był on jednak o wiele za słaby i Keylor Navas złapał piłkę z dużym spokojem.

W drugiej połowie drużyna Jorge Jesusa cechowała się znacznie lepszą organizacją w grze, czego skutkiem była niezła szansa Nico Gaitana, jednak i tym razem dobrze interweniował Navas.

Kostarykanin nie miał jednak już żadnych szans w 54' minucie. Faulowanym był wtedy Lima, sam poszkodowany w efektownym stylu wykorzystał rzut wolny z kilkudziesięciu metrów.

Po wyrównaniu zarysowała się jeszcze większa przewaga Orłów, czego dowodem zwycięski gol w doliczonym czasie gry drugiej połowy, kiedy to Lima faulowany był przez Iborrę w polu karnym. Sam poszkodowany skutecznie wykorzystał sam poszkodowany i w ten sposób Levante zaliczyło w swoim czwartym sparingowym meczu pierwszą porażkę.