sobota, 27 kwietnia 2013

Żegnaj Europo! Levante przegrywa z Celtą Vigo

Aspas, Insa y Lago no jugarán ante el Athletic
źr. marca.es
Walczący o utrzymanie beniaminek Celta Vigo wygrał dzisiaj na wyjeździe z Levante. Dzięki temu zwycięstwu Celestes na przynajmniej jakiś czas wydostali się ze strefy spadkowej. Z kolei Żaby mogą niemal definitywnie pożegnać się z europejskimi pucharami.

Było widać od początku spotkania, że to goście chcą je wygrać. Drużyna trenera Martineza jak zwykle na początku meczu nieźle spisywała się w obronie, jednak trwało to do 20' minuty. Wtedy to Michael Krohn-Dehli minął przed szesnastką Vicente Iborrę i skutecznie dośrodkował na głowę Augusto Fernándeza, który dał prowadzenie przyjezdnym.

Osiem minut później wynik podwyższyć powinien Andrés Túñez, który po rzucie wolnym dla Galicjan główkował prosto w interweniującego Keylora Navasa. Po pierwszej połowie było więc 1:0 dla gości.

W 56' minucie sędzia César Muñiz Fernández niesłusznie podyktował gospodarzom tego spotkania rzut karny. Ci jednak, a dokładniej José Barkero, okazji na wyrównanie nie wykorzystali. Hiszpan fatalnie przestrzelił jedenastkę.

W dalszej części meczu lepiej radziły sobie Żaby, które mimo kilku niezłych akcji (najlepszej Rogera z doliczonego czasu gry, kiedy to ten zawodnik strzelił z woleja z 20' metrów) nie zdołali wyrównać. Nadal zajmują 12. pozycję w ligowej tabeli, ale jeżeli jutro Real Valladolid wygra z Sevillą, to przeskoczy on drużynę trenera Juana Ignacio Martineza, która nie potrafi zdobyć punktów już od czterech meczów.

27.04.2013 (godz. 16:00), Walencja (Estadio Ciutat de Valencia)
Levante UD - Celta Vigo 0:1 (0:1)
Gol: Fernández 21'

Kartki: Navarro, Lopez - Insa, Aspas, Castro, Lago, Krohn-Dehli - wszyscy żółte

Levante: Navas - Lopez, Navarro, Vyntra, Juanfran - Iborra, Barkero - El Zhar (78' Rios), Michel (46' Simao), Garcia (46' Roger) - Acquafresca

Celta: Varas - Castro (72' Cabral), Vila, Tunez, Lago - Oubina, Insa (58' Madinda) - Fernandez, Lopez (78' Bermejo), Krohn-Dehli - Aspas

Sędziował: César Muñiz Fernández