sobota, 13 kwietnia 2013

Blamaż u siebie! Levante przegrywa 0:4 z Deportivo!

El Deportivo encadenó su cuarto triunfo consecutivo con un goleada en el Ciutat de Valencia. Fernando Vázquez, que vio el partido en la grada por su sanción, lo celebró con los seguidores blanquiazules desplazados.
źr.: marca.com
Deportivo La Coruña po raz kolejny pokazało klasę. Po wygranej z Saragossą 3:2, tym razem broniąca się przed spadkiem drużyna Fernando Vázqueza pokonała aż 4:0 Levante UD. Goście rozegrali fenomenalne spotkanie i wprost zdemolowali Żaby. Szczególnie dobrze prezentowali się Portugalczycy, trzej z nich wpisali się na listę strzelców. Gole strzelali Valerón, Pizzi, Oliveira i Gama. Była to kolejna wysoka porażka drużyny trenera Juana Ignacio Martíneza.

Mimo ostatniej przegranej 5:1 z Realem Madryt, faworytem tego spotkania byli gospodarze. Zabójcze 16 minut. Tak można podsumować pierwszą połowę tego spotkania. Drużyna gości lepiej weszła w to spotkanie i już w 12' minucie prowadziła po golu Juana Carlosa Valeróna, któremu piłkę dośrodkował Manuel Pablo. Munúa nie miał żadnych szans.

Urugwajski golkiper nie miał też dużo do powiedzenia przy drugiej bramce dla gości, która padła zaledwie osiem minut później. Indywidualną akcją popisał się Pizzi, który najpierw zwiódł Christiana Lella, a potem popisał się atomowym strzałem i umieścił futbolówkę w samym okienku bramki gospodarzy.

W 28' minucie po raz trzeci Deportivo pokazało, że nie chce opuszczać Primera División. Na listę strzelców tym razem wpisał się Nélson Oliveira, który poradził sobie z Sergio Ballestreosem i pokonał Munúę.

Po przerwie nie działo się wiele, goście nie pozwolili Żabom na choćby zdobycie jednej bramki, a sami w doliczonym czasie gry za sprawą Bruno Gamy zadali ostateczny cios gospodarzom i niespodziewanie rozgromili szóstą drużynę poprzedniego sezonu.

13 kwietnia 2013, 18:00 - Walencja (Estadio Ciutat de Valencia)

Levante UD 0:4 (0:3) Deportivo La Coruña

Valerón 12', Pizzi 20', Nélson Oliveira 28', Bruno Gama 90+2'

Levante: Gustavo Munúa - Christian Lell, Sergio Ballesteros, David Navarro, Juanfran - Vicente Iborra, Pape Diop (32' Míchel), José Barkero (71' Juanlu), Rubén García (57' Roger Martí), Pedro Ríos - Robert Acquafresca

Deportivo: Aranzubia - Marchena (50' Zé Castro), Manuel Pablo, Aythami, Sílvio - Valerón, A. Aguilar (Álex Bergantiños), Juan Domínguez, Bruno Gama - Pizzi, Nélson Oliveira (80' Diogo Salomão)

Żółta kartka: Juanfran, Iborra - Bruno Gama

Sędziował: Javier Estrada

Widzów: 16 tys.