niedziela, 31 marca 2013

Wreszcie zwycięstwo! 1:0 z Sevillą.

Załamany trener Unai Emery. W tle celebrujący gola zawodnicy Levante. / źr.: ligabbva.com
Po sześciu meczach bez wygranej, Żaby wreszcie pokazały klasę, wygrywając z Sevillą 1:0. Był to pierwszy triumf na Ciudad de Valencia od siedmiu tygodni, co tym bardziej cieszy. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Rubén García.

Mecz ten na pewno nie przejdzie do historii jako świetne widowisko. Gospodarze mieli jednak pewną przewagę, co potwierdzili golem młodego 19-latka w 40' minucie po błędzie defensywy Sevilli.

Po przerwie gracze trenera Juana Ignacio Martínezan nie podwyższyli wyniku na 2:0, mimo to mecz mieli pod kontrolą. Goście z Andaluzji oddali kilka strzałów, ale nie zdołali doprowadzić nawet do wyrównania.

Dariusz Dudka całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Dzięki tej wygranej Levante przeskoczyło w tabeli zespół prowadzony przez Emery'ego i zajmują dziesiątą pozycję z 40 punktami.

30 marca 2013, 22:00 - Walencja (Estadi Ciutat de València)
Levante UD 1-0 Sevilla FC
Rubén García 40'

Levante: 1. Gustavo Munúa - 22. Christian Lell, 6. Loukás Výdra, 4. David Navarro, 12. Juanfran - 16. Pedro Ríos (90, 5. Héctor Rodas), 10. Vicente Iborra, 21. Míchel (78, 20. Juanlu), 23. Pape Diop, 11. Rubén García - 9. Robert Acquafresca (85, 27. Roger Martí).

Sevilla: 1. Beto - 23. Coke Andújar (71, 21. Cicinho), 2. Federico Fazio, 3. Fernando Navarro, 35. Alberto Moreno - 7. Jesús Navas, 12. Hedwiges Maduro (46, 8. Gary Medel), 11. Ivan Rakitić, 22. Geoffrey Kondogbia (55, 20. Baba Diawara), 19. José Antonio Reyes - 9. Álvaro Negredo.

żółte kartki: Výdra, D.Navarro, Ríos, García - F.Navarro, Negredo.

sędziował: Fernando Teixeira.