niedziela, 31 marca 2013

Levante B również wygrywa! 2:0 z Binissalem.

źr.: levanteud.com
Levante UD B wygrała w Wielkanocną Niedzielę mecz z CD Binissalem. Dzięki temu ekipa prowadzona przez José Gómeza odzyskała czwarte miejsce w Segunda División B (grupa III), mając na koncie 56 punktów.

Gracze gospodarzy byli dzisiejszego popołudnia bardzo zmotywowani i już od pierwszego gwizdka zaczęli atakować. Higón i Morales świetnie rozgrywali piłkę, ale pierwsza klarowna akcja miała miejsce dopiero w 15' minucie, kiedy to dobrze rozegrany przez Moralesa rzut rożny został zwieńczony przez Mossę. W tej sytuacji dobrze jednak interweniował Ricardo Paredes

Jednakże w 25' minucie golkiper gości nie miał już żadnych szans na interwencję przy strzale Rubéna Fonte. Po niezłej grze na małej przestrzeni między Moralesem i Provencio, ten drugi podał piłkę do Fonte w taki sposób, że ten musiał tylko dobrze strzelić, co mu się udało. Wynik 1:0 był sprawiedliwy wobec gry obu drużyn.

Pierwszy gol przyszedł rano do 25 w butach Rubena Fonte. Morales skoncentrowane, Provencio w małym przekazywane piłkę do przodu i pchnął go do tyłu w sieci. Wynik był 1-0 nosił sprawiedliwości do tego, co było na boisku.

Binissalem próbował w ostatnich minutach pierwszej połowy wyrównać, ale strzał Paco Platy był zbyt lekki, by mógł pokonać Sergio Garabato.

Po przerwie gra się specjalnie nie zmieniła. Rezerwowy zespół Levante przeważał, a Binissalem się głównie broniło. W 55' minucie Morales trafił w poprzeczkę, ale w 60' Rubén Fonte po raz kolejny dał o sobie znać. Iván López dośrodkowywał, piłka poszła po rękawicach Paradesa, gdy dopadł do niej napastnik gospodarzy, podwyższając na 2:0.

Levante B zdołało utrzymać wynik do końca spotkania. Za tydzień zmierzy się z broniącą się przed spadkiem Mallorcą B.

31 marca 2013 - Walecnja (Ciutat Esportiva)
Levante UD B 1-0 CD Binissalem
Rubén Fonte 25', 60'

Levante B: Garabato, Iván López, Mossa, Juanma, Higón (Jero, min. 68), Provencio, Paredes, Rubén Fonte (Ortuño, min. 76), Selfa, Morales, Andy.

CD Binissalem: Ricardo, M. A. Salas, Bernat, Rubio, Ángel (Tito, min. 69), Paco Plata (Jaume Moyà, min. 69), Tomàs, Martí Noceres, Miquel López, Miquel Forteza (Caio, min. 81), Jaume Calonge.

sędziował: Juan Luis Pulido Santana