Historia

Levante Unión Deportiva zostało założone 7 września 1909 jako Levante Fútbol Club biorąc nazwę od plaży o nazwie Levante, mieszczącej się w Walencji. W tamtych czasach klub był absolutnym pionierem z pośród wszystkich klubów w mieście. Największy lokalny rywal Valencia CF został założony dopiero w 1919 roku. Gimnástico Fútbol Club, z którym to Levante złączyło się w 1939, także powstało w 1909 roku.

Imagen
Zdjęcie z pierwszych lat Levante w legendarnych czarno-białych barwach (obecnie to barwy wyjazdowe). 
Pierwsze mecze grany była na La Platjeta, obok portu na ziemiach należących do lokalnego przedsiębiorstwa perfumeryjnego. Następne boisko również mieściło się blisko portu i klub stopniowo zaczął być kojarzony z klasą robotniczą, pracującą w porcie.

W 1928 roku, Levante FC wygrało swoje pierwsze trofeum - Mistrzostwo Walencji.

W sezonie 1934/35 drużyna zadebiutowała w drugiej lidze hiszpańskiej, kiedy ta została z dziesięciu drużyn powiększona do dwudziestu czterech.

Imagen
Puchar Republiki Hiszpańskiej
Rok 1937 dał klubowi jedyne dotychczas poważne trofeum - Puchar Republiki Hiszpańskiej, inaczej zwany Pucharem Wolnej Hiszpanii, który grany był podczas Hiszpańskiej wojny domowej. W finale, który odbył się 18 lipca, Levante pokonało Valencię CF 1:0.

W 1939, Levante and Gimnastic zmuszone zostały do dokonania fuzji. Boiska tych pierwszych zostały całkowicie zniszczone podczas wojny, z kolei ci drudzy stracili w wojnie większość piłkarzy. Połączona drużyna od tamtego momentu znana była jako Unión Deportiva Levante-Gimnástico, a później Levante Unión Deportiva i ta nazwa obowiązuje do dnia dzisiejszego. Nowa ekipa swoje barwy domowe niebiesko-bordowe wzięła od barw Gimnastic, natomiast czarno-białe stroje wyjazdowe od dawnego Levante.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz