piątek, 5 stycznia 2018

O krok od ćwierćfinału. 2:1 z Espanyolem

Levante udanie rozpoczęło 2018 rok. Żaby pokonały na wyjeździe 2:1 Espanyol w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Pucharu Króla.

To gospodarze lepiej rozpoczęli czwartkowy mecz. W 28. minucie Pablo Piatti idealnie dośrodkował na głowę Gerarda Moreno, a ten bez problemów pokonał Raúla Fernándeza.

Goście wyrównali dziesięć minut później. Wówczas sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję o przyznaniu Levante rzutu karnego. Bo chociaż ręka defensora Papużek była oczywista, kwestią otwartą pozostaje, czy wcześniej futbolówka nie opuściła boiska po zagraniu José Luisa Moralesa. Ostatecznie to właśnie El Comendante podszedł do jedenastki i pewnie pokonał Diego Lópeza.

To właśnie głównie za sprawą kapitana Żaby tego dnia odniosły zwycięstwo. W 74. minucie przeprowadził on niesamowitą szarżę, po której wręcz wyłożył na tacy piłkę Iviemu. Ten umieścił futbolówkę w bramce i dał cenną zaliczkę Levante przed przyszłotygodniowym rewanżem. Ten 11 stycznia na Ciudad de Valencia.

RCD Espanyol - Levante UD 1:2 (1:1)
4.01.2018, Estadi Cornellà-El Prat, 21:00

Gole: 28' Gerard Moreno - 38' José Luis Morales (rzut karny), 74' Ivi López

Espanyol: Diego López, Marc Navarro (Melendo, min 78), Naldo, Dídac, O.Duarte, Granero, David López, Víctor Sánchez (Darder, min 75), Piatti (Leo Baptistao, min 65), Sergio García, Gerard Moren

Levante: Raúl Fernández, Coke, Cabaco, Postigo, Toño, Jefferson Lerma, Campaña, Samu García (Ivi, min 64), Bardhi (Doukouré, min 57), Morales, Boateng

Kartki: Piatti, Darder - Cabaco, Jefferson Lerma, Bardhi

Sędzia: Fernández Borbalán

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca