sobota, 9 września 2017

Niepokonani! 1:1 z Realem Madryt

Levante wciąż jest niepokonane w tym sezonie w Primera División. Żaby sprostały wyzwaniu i wywalczyły cenny remis 1:1 z Realem Madryt na Estadio Santiago Bernabéu.

Podopieczni Juana Muñiza pojechali do Madrytu bez swojego kapitana José Luisa Moralesa, którego kara zawieszenia na dwa spotkania ostatecznie została podtrzymana. Od początku sezonu Granotas muszą też sobie przecież radzić bez najlepszego strzelca minionego sezonu, czyli Rogera.

Levante udowodniło jednak dzisiaj, że może sobie poradzić nawet bez tych cenionych piłkarzy, a prowadzenie objęło już w 12. minucie. Po rzucie z autu Ivána Lópeza piłka trafiła do Iviego Lópeza, który na raty zdołał pokonać Kiko Casillę. Dla samego napastnika był to drugi gol w kolejnym meczu.

Gospodarze zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. W 36. minucie Real zyskał rzut rożny, a po nim Raúl wpierw zdołał odbić strzał Sergio Ramosa, ale na dobitkę Lucasa Vázqueza nie mógł już zareagować.

Jeszcze przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy Królewscy powinni objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Raúlem nie poradził sobie jednak Garteh Bale, którego strzał w fenomenalnym stylu wybronił bramkarz Żab.

W drugiej połowie w dalszym ciągu to Real atakował, ale jego próby były albo niecelne, albo na posterunku był świetnie dysponowany tego dnia baskijski bramkarz Granotas. W samej końcówce impetem w szesnastkę wdarł się Marcelo, ale oprócz strzału bardzo brutalnie i chamsko zaatakował on Jeffersona Lermę. Sędzia słusznie pokazał mu za to zachowanie czerwoną kartkę.

Ostatecznie Levante zdołało utrzymać remis, co należy traktować jako świetny wynik. Żaby mają bowiem na swoim koncie po trzech meczach pięć punktów - tyle samo co aktualny mistrz kraju, czyli właśnie Real Madryt.

Real Madryt - Levante UD 1:1 (1:1)
9.09.2017, Estadio Santiago Bernabéu, 13:00

Gole: 36'  Lucas Vázquez - 12' Ivi López

Real: Casilla; Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Theo; Kroos, Llorente (Isco, min 61), Lucas Vázquez (Kovacic, min 71), Asensio, Marcelo, Benzema (Bale, min 28)

Levante: Raúl Fernández; Iván López (Pedro López, min 20), Postigo, Chema, Toño; Róber Pier, Jefferson Lerma, Jason, Campaña, Ivi (Samu García, min 67), Álex Alegría (Boateng, min 55)

Kartki: Sergio Ramos, Carvajal (żółte), Marcelo (czerwona) - Jefferson Lerma, Álex Alegría, Boateng (żółte)

Sędzia: Hernández Hernández

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca