środa, 2 sierpnia 2017

Enis Bardhi - piłkarz, który chce wykorzystać swój potencjał w stu procentach

Enis Bardhi to nowy piłkarz Granotas, który już w swoim debiucie strzelił premierowego gola. Moje Levante postanowiło więc zapytać u źródła, czyli w Macedonii, czego możemy spodziewać się po 22-letnim talencie.

Urodzony w Skopje Bardhi przez ostatnie trzy sezony był zawodnikiem węgierskiego Újpestu. Teraz trafił na Ciudad de Valencia, a Levante zakupiło go za półtora miliona euro. Sam piłkarz związał się ze swoim nowym pracodawcą kontraktem do 2020 roku. 

- Bardhi to piłkarz, który choć ma zaledwie 22 lata, wiele przeżył. W kilku klubach powiedziano mu nie, lecz nigdy się nie poddawał. Ma pewne ograniczenia wynikające ze swojej budowy, lecz umie do maksimum wykorzystać swoje możliwości - mówi specjalnie dla Moje Levante Aleksandar Zlateski z Macedonian Football.

- Nowy gracz Levante specjalizuje się w rzutach wolnych. Bije je nie tylko celnie, lecz też strasznie mocno. Nie wiem, skąd bierze taką siłę! Jest nietypowy w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nie potrzebuje wielkiej przestrzeni, potrafi strzelać z wielu pozycji. Bramkarz przeciwników musi być czujny cały czas.

- Enis to także bardzo wszechstronny piłkarz. Jego nominalna pozycja to ofensywny pomocnik, lecz potrafi też grać bliżej własnej bramki. Jest inteligentnym graczem, który chce całkowicie wykorzystać swój potencjał.

Macedończyk zdołał już zadebiutować w nowym zespole. Pojawił się jako zmiennik w towarzyskim spotkaniu z La Nucíą i nawet wpisał się na listę strzelców.

źr.: własne/Marca | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz