niedziela, 16 lipca 2017

Levante przedstawiło stroje na sezon 2017/18

Levante w piątek na plaży La Patacona zaprezentowało stroje, w których będzie występować w sezonie 2017/2018. Są pewne nowości i zaskoczenia.

Tym razem nowe stroje promowane są hasłem La herencia de un sentimiento, co znaczny mniej więcej Dziedzictwo uczuć. Ponownie zostały stworzone przez włoską firmę Macron, a ich cena w oficjalnym sklepie internetowym wynosi 70 euro.

Pierwszy komplet strojów to tradycyjne bordowo-granatowe pasiaki. W przypadku trykotów wyjazdowych, w tym roku czeka nas powrót czarno-białych barw, które nie były obecne w minionym sezonie, natomiast wcześniej często zdarzała się obecność szarych bądź czarnych koszulek w wyposażeniu klubu. Typowy biało-czarny wariant po raz ostatni był jednak obecny w sezonie 2012/2013, czyli jeszcze za czasów obecności przy Ciudad de Valencia hiszpańskiej firmy Kelme. Warto też przy tym pamiętać, że w na początku XX wieku, czyli w pierwszych latach funkcjonowania klubu piłkarze Levante występowali właśnie w strojach w biało-czarne pasy (więcej o historii Granotas przeczytacie tutaj).

Ciekawić może trzeci komplet strojów, bowiem Levante po raz pierwszy zagra na różowo. Ma to związek z zaangażowaniem się w klubu w walkę z rakiem. Quico Catalán już wcześniej zapowiedział, że alternatywny komplet strojów zostanie stworzony wspólnie z Asociación Española Contra el Cáncer (Hiszpańskie Stowarzyszenie Przeciwko Rakowi). Logo tej instytucji będzie też obecne na rękawkach różowych koszulek.

Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że bramkarze na plecach będą nosić herby Levante FC i Gimnástico FC, czyli klubów, które w wyniku fuzji przyjęły w 1939 roku nazwę Levante UD. Klub wraz ze sponsorem technicznym przygotowali także tradycyjny komplet w barwach Senyery, który zostanie zapewne użyty w Derbach Walencji.

Warto wspomnieć, że póki co wszystkie koszulki dostępne są bez loga sponsora. Wciąż nie wiadomo bowiem, kto zastąpi w tej roli East United. Wraz z powrotem do Primera División znalezienie następcy tej firmy nie powinno być jednak trudne i wydaje się, że do rozpoczęcia sezonu Levante powinno mieć już nowego sponsora strategicznego. Wiele wskazuje na to, że będzie to firma z Chin.

źr.: własne/Superdeporte | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD

1 komentarz :

  1. Ralph Lauren sklep www jest miejscem, w którym z powodzeniem znaleźć można odzież dla każdego. Są to ubrania najwyższej jakości, znane i doceniane na całym świecie
    ralph lauren sklep www

    OdpowiedzUsuń