wtorek, 21 marca 2017

Roger w Anglii? Ma pomóc w podboju Premier League

Roger Martí rozgrywa bezsprzecznie swój życiowy sezon. Jego dobra postawa zaowocowała zainteresowaniem ze strony Brighton & Hove Albion. Anglicy muszą jednak liczyć się z pewnym wydatkiem.

W obecnych rozgrywkach 26-latek strzelił już 19 goli w Segunda División oraz dołożył do tego trafienie w Pucharze Króla. Nigdy nie był tak skuteczny, a przecież do końca sezonu zostało jeszcze sporo meczów.

Brighton w tym momencie zajmuje drugie miejsce w tabeli Championship. Strata Mew do liderującego Newcastle jest nieduża, bowiem wynosi tylko punkt. Ważniejsze jednak dla klubu z Falmer Stadium jest fakt, iż jego przewaga nad trzecim Huddersfield to sześć punktów. W Anglii, podobnie jak w Hiszpanii, bezpośredni awans uzyskują dwie pierwsze ekipy, kolejne cztery muszą o jedno miejsce powalczyć w barażach.

Jeśli Brighton będzie zdeterminowane, by pozyskać Rogera, będzie musiało wydać na niego najprawdopodobniej 15 milionów euro. Tyle bowiem będzie wynosić klauzula odstępnego, jeśli Levante wywalczy awans, a jest to bardzo prawdopodobne. Na ten moment owa klauzula jest mniejsza i to około osiem milionów. Kontrakt napastnika z klubem z Ciudad de Valencia wygasa w 2019 roku.

W zespole z południa Anglii wychowanek Valencii może spotkać się z innym byłym graczem Nietoperzy, weteranem Bruno. W przeszłości dla Mew występował też inny piłkarz związany z walenckim futbolem. W latach 2011-2013 grał tam Vicente Rodríguez, wychowanek Levante.

źr.: własne/Superdeporte | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz