poniedziałek, 6 czerwca 2016

Tito: Mamy infrastrukturę, piłkarzy i projekt, który da Primera División

El nuevo director deportivo, Tito, junto a Quico Catalán
Tito, nowy dyrektor sportowy Levante na konferencji prasowej wypowiedział się na temat swojej wizji klubu i planach na najbliższą przyszłość.

Wyzwanie
Oczywiście jest to spore ryzyko, wchodzić do klubu w takim momencie. Widziałem, co tu się ostatnio działo i potrzeba pewnej zmiany. Najważniejsze to mieć cele, porozmawiać o tym, co się wydarzyło i stworzyć atmosferę, która pozwoli nam zdobywać najwyższe cele.

Zarys szatni
Chciałbym, aby to było podobne Levante do tego, w którym sam grałem. W tamtym składzie mieliśmy wielu zawodników z zarówno Primera, jak i Segunda División. To była bardzo rozwinięta kadra. Pragnę, by skład, który tu grał, spełnił pokładane w nim przez kibiców nadzieje.

Cel
Osobiście widzę jednak, że mamy jasny cel i zamierzamy go spełnić. Chcemy jak najszybciej powrócić tam, gdzie jest miejsce Levante, czyli do Primera División. Nie będzie to takie łatwe, jak się może wydawać. Segunda División to liga wielka i ciężka.

Prezydent, zarząd i współpracownicy
Zamierzam z nimi stale współpracować. Nasze wizje nie są od siebie podległe. Carmelo del Pozo będzie dla mnie wielkim wsparciem. Planujemy się też wzmocnić z osobami, z którymi już mieliśmy wcześniej okazję współpracować. Chcemy pracować z najlepszymi fachowcami

Manolo Salvador
Nie rozmawiałem z nim jeszcze, ale muszę to uczynić w najbliższym czasie. Ta znajomość może mi bardzo pomóc w pracy tutaj.

Model sportowy Levante
Mam klarowny pomysł i filozofię. Teraz mam również trzy lata na to, by coś tutaj zrealizować. Chcę, by ta drużyna grała ładnie w piłkę, a także stanowiła zagrożenie.

Pretemporada
Mamy kilka dni na to, by pomyśleć nad tym, z kim chcielibyśmy zagrać. Na zgrupowanie udamy się tam, gdzie będą najlepsze warunki dla naszego zespołu.

Przebudowa kadry
Zawodnicy, którzy mają ważne kontrakty są kluczowi. Chcemy, aby pozostali oni w klubie. Resztę pewnie będziemy musieli jakoś uzupełnić.

Brak doświadczenia
Jeśli ktoś słyszał o tym, jaką robotę w AFE, z pewnością nie powie, że nie mamy doświadczania. Musieliśmy tam wykonać taką robotę, jak wielu dyrektorów sportowych w swoich klubach. Oczywiście nie mówię o tym, że nie jest to dla mnie wyzwanie. Chcę jednak dać temu klubowi coś więcej.

Navarro i Juanfran
To są bardzo ważni piłkarze i zamierzam z nimi porozmawiać. To levantinistas, spędzili tu całą epokę, czasy grubsze i chudsze. 

Brak dyscypliny
Piłkarze muszą być profesjonalistami. Bez tego nie stworzy się żadnego sukcesu.

źr.: Marca | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz