środa, 18 maja 2016

To już jest koniec. 3:1 dla Rayo

Na Campo de Vallecas w niedzielę nikt nie był szczęśliwy. Levante pożegnało się z Primera División porażką, z kolei Rayo, chociaż wygrało 3:1, to w przyszłym sezonie znowu spotka się z Żabami w lidze. W Lidze Adelante.

Gospodarze wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani, co udowodnili już w 12. minucie. Roberto Trashorras podał do Pablo Hernándeza, a wychowanek Valencii kapitalnym strzałem pokonał Mariño.

Sam Trashorras też miał jednak chrapkę na gola, co udowodnił dziesięć minut później. Wówczas to po zamieszaniu kapitan Rayo popisał się niezłym uderzeniem, ale gdyby nie rykoszet, piłka wcale nie musiała wpaść do bramki. Nie minęło pół godziny gry, było 2:0.

W 36. minucie kontuzji doznał Juanfran. Kapitan Levante musiał opuścić z placu gry, co uczynił ze łzami w oczach. Nie tak miał zakończyć swoją karierę 39-latek. Warto jednak dodać, że kapitalnie zachowali się również kibice Rayo, żegnając go owacją na stojąco.

Po przerwie Levante zagrało nieco odważniej, a w 60. minucie sam na sam z bramkarzem stanął Rubén García. Został jednak sfaulowany przez wracającego defensora. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Verza.

Rayo ostatecznie wygrało jednak 3:1. Na niemal kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu Bébé do bramki trafił Miku. Warto dodać, że chwilę wcześniej stuprocentową sytuację dla Levante zmarnował Xumetra.

Żaby żegnają się z Primera División, zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Rayo kończy na pozycji 18., z jednym punktem straty do bezpiecznej strefy.

Rayo Vallecano - Levante UD 3:1 (2:0)
15.05.2016, Campo de Vallecas, Madryt, 19:30

Gole: 12' Pablo Hernández, 23' Roberto Trashorras, 73' Miku - 60' Verza

Rayo: Yoel; Quini, Tito, Amaya, Nacho (88' Răzvan Raț); Llorente (46' Miku), Trashorras, Jozabed, Embarba (59' Bébé), Pablo Hernández, Javi Guerra

Levante: Mariño; Iván López, Medjani, Navarro, Juanfran (36' Toño); Verza, Lerma, Simao, Rubén, Xumetra (75' José Luis Morales), Casadesús (58' Deyverson)

Kartki: Amaya - Navarro, Deyverson, Verza (wszyscy żółte)

Sędzia: Carlos Clos Gómez

źr.: własne | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca