poniedziałek, 9 maja 2016

Słodko-gorzkie pożegnanie Primera División na Ciudad de Valencia. 2:1 z Atlético!

Słodko-gorzki smak będzie miało pożegnanie Levante z Primera División. W swoim ostatnim meczu w tym sezonie na Ciudad de Valencia podopieczni Rubiego sensacyjnie pokonali Atlético Madryt 2:1, odbierając tym samym szanse Rojiblancos na mistrzostwo.

Nie można powiedzieć, by było to spotkanie, w którym Żaby chciały się bronić. Wręcz przeciwnie, grające już na kompletnym luzie Levante prezentowało bardzo odważny i ciekawy futbol. Aż chciałoby się powiedzieć, czemu nie oglądaliśmy go częściej w tych kończących się rozgrywkach.

Wynik otworzyli jednak goście z Madrytu, a uczynili to za sprawą trafienia doświadczonego Fernando Torresa już w drugiej minucie. Spory klop w tej akcji zaliczyła cała linia defensywna Levante, próbując nieudolnie złapać El Niño na spalonym.

Wyrównującego gola dla Granotas zdobył w 30. minucie będący ostatnio w kapitalnej formie Víctor Casadesús. Dla 31-latka to trzeci mecz z rzędu, w którym uczestniczył on przy zdobyciu gola (dwa trafienia i asysta). Warto tutaj wspomnieć o wcześniejszym niezłym rozegraniu Moralesa i rewelacyjnym dośrodkowaniu Mauricio Cuero.

Zwycięskie trafienie dla Levante zaliczył po kontrze na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Giuseppe Rossi. Włoch bez skrupułów wykorzystał podanie Moralesa i trafił swojego szóstego gola dla Levante.

Żaby pokonały finalistę tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i honorowo pożegnały swój stadion w Primera División. W najbliższą niedzielę powalczą o uniknięcie ostatniego miejsca w ligowej tabeli w bezpośrednim pojedynku z Rayo.

Levante UD - Atlético Madry 2:1 (1:1)
8.05.2016, Estadio Ciudad de Valencia, 17:00

Gole: 30' Casadesús, 89' Rossi - 2' Torres

Levante UD: Mariño, Pedro López, Medjani, David Navarro, Juanfran, Jefferson Lerma, Verza (Simao, min 62), Verdú, Mauricio Cuero (Rubén García, min 46), Morales, Casadesús (Rossi, min 78)

Atlético: Oblak, Juanfran, Giménez, Savic, Filipe Luís, Gabi (Thomas, min 69), Augusto Fernández (Carrasco, min 47), Koke, Saúl, Correa (Griezmann, min 47), Fernando Torres

Kartki: Juanfran - Giménez (wszyscy żółte)

Sędzia: José Luis González González

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca