niedziela, 20 marca 2016

"Turcos" wreszcie ze zwycięstwem, niestety w meczu z Levante. 2:1 dla Deportivo

Deportivo La Coruña przerwało fatalną passę meczów bez zwycięstwa. Niestety uczyniło to w meczu przeciwko Levante, wygrywając po golu w końcówce 2:1.

Pierwsza połowa, podobnie jak cały mecz, była bardzo wyrównana. Swoje sytuacje w obu zespołach mieli Borges i Morales. Niestety Żaby straciły gola tuż przed przerwą, bo w 43. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Lucasa Péreza w polu karnym nieźle zabawił się Luis Alberto.

Rubi w przerwie chyba odpowiednio jednak nastawił swoich piłkarzy, bowiem ci już na samym początku drugiej części wyrównali. Verza posłał w 50. minucie świetne podanie do Rossiego, a Włoch, niczym Brazylijczyk, przedryblował defensorów Depor i mocnym strzałem pokonał Luxa.

Decydujący cios ze strony gospodarzy nastał na cztery minuty przed końcem. Zawodnicy Deportivo znowu wykorzystali niesubordynację obrońców w polu karnym. Ostatecznie jednak gol padł bardzo pechowo, bowiem piłka po strzale Péreza najpierw odbiła się od słupka, a potem od pleców Diego Mariño.

Wynik się już nie zmienił i tym samym Levante po raz pierwszy od trzech meczów nie zdobyło choćby punktu.

Deportivo La Coruña - Levante UD 2:1 (1:0)
19.03.2016, Riazor, 20:30

Gole: 43' Luis Alberto, 86' Mariño (samobój) - 50' Rossi

Deportivo: Lux; Juanfran, Arribas, Fernando Navarro, Luisinho; Fajr (83' Riera), Mosquera, Borges, Cani (66' Cartabia); Lucas Pérez (88' Bergantiños), Luis Alberto

LevanteMariño; Lerma, Medjani, Feddal, Juanfran (87' Cuero) - Verdú, Simao, Verza - Morales (81' Rubén García), Deyverson, Rossi (77' Víctor Casadesús)

Kartki: Luis Alberto - Lerma, Simao, Verza (wszyscy żółte)

Sędzia: Iñaki Vicandi Garrido

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD