niedziela, 29 listopada 2015

Poprzeczki goli nie dają. 0:1 z Betisem

Levante nie dało rady odnieść drugiego zwycięstwa z rzędu i odczarować za jednym razem Ciudad de Valencia. Żaby przegrały z Betisem 0:1.

Goście prowadzenie objęli już w czwartej minucie, kiedy to kapitalnie rzut rożny rozegrali Rubén Castro z Joaquínem. Ostatecznie to ten pierwszy naprawdę ładnym strzałem pokonał bezradnego Rubéna.

Pięć minut później Levante powinno wyrównać. Najpierw Verza zdecydował się w sytuacji sam na sam z Adánem przelobować bramkarza gości, a gdy piłka trafiła w słupek, znalazła się pod nogami Deyversona. Mający ostatnio niezłą passę Brazylijczyk na pustą bramkę trafił jednak w poprzeczkę.

W 17. minucie Betis powinien prowadzić już dwoma bramkami, ale tym razem Castro w świetnej okazji nie zdołał pokonać Rubéna, który popisał się fenomenalną interwencją. Jeszcze przed przerwą bramkarz Żab uratował je po strzale Joaquína.

Dziesięć minut po przerwie Deyverson po raz kolejny stanął przed dobrą okazją i chociaż tym razem popisał się naprawdę znakomitym strzałem, to piłka... znowu trafiła tylko w poprzeczkę!

Jeszcze w końcówce Roger znalazł się w dogodnej sytuacji, ale tym razem zachował się Adán. Wydaje się jednak, że napastnik Levante był wówczas faulowany przez defensora Betisu.

Z boiska w końcówce wylecieli dwaj piłkarze: po stronie gospodarzy Juanfran, a gości Wstermann. Kapitan Levante przesiedział to spotkanie na ławce rezerwowych, a ją musiał opuścić za pyskówki z sędzią. Natomiast Niemiec był zmuszony zejść z boiska za dwie żółte karki.

Levante przegrało i jest ostatnie w tabeli, ale wcale nie prezentuje słabego poziomu. W meczu z Betisem zabrakło wykończenia i po prostu zwykłego szczęścia.

Levante UD - Real Betis Balompié 0:1 (0:1)
27.11.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 20:30

Gole: 4' Rubén Castro

Levante: Rubén Martínez, Pedro López, Zou Feddal, David Navarro, Toño, Simao, Camarasa, Verza (73' Ghilas), Rubén García (59' Casadesús), Morales, Deyverson (68' Roger)

Betis: Adán, Piccini, Bruno, Westermann, Varela, N'Diaye, Petros, Ceballos (82' Figueras), Cejudo (74' Van der Vaart), Joaquín (91' Molinero), Rubén Castro

Kartki: Deyverson, Zou Feddal, Roger, Pedro López, Verza - Cejudo, Varela, Adán, N'Diaye (wszyscy żółte); Juanfran (czerwona) - Westermann (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: José María Sánchez Martínez

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD