niedziela, 22 listopada 2015

Cóż to był za mecz! Levante wygrywa ze Sportingiem Gijón 3:0

Levante przełamało się i to w wielkim stylu. Podopieczni Rubiego pokonali 3:0 na wyjeździe Sporting Gijón i tym samym wracają na dobre tory.

Wszystko co najlepsze dla Levante wydarzyło się już w pierwszej połowie. W 18. minucie Morales dośrodkował w pole karne, piłka po strzale Navarro została wybita poza obręb szesnastki, ale piłka dość szczęśliwie za sprawą Lermy wróciła pod bramkę Cuéllara i za sprawą Deyversona wpadła do siatki.

Na drugiego gola nie czekaliśmy zbyt długo. W 27. minucie z rzutu wolnego idealnie przymierzył Morales. Jego strzał jeszcze cudem wybronił Cuéllar, ale na szczęście w porę w polu karnym odnalazł się Feddal, który umieścił futbolówce w bramce gospodarzy i tym samym strzelił swojego pierwszego gola dla Levante.

Sporting Gijón dobity został jeszcze przed przerwą. W 44. minucie po rzucie rożnym idealnie pod bramką przeciwników odnalazł się Deyverson, który trafił trzeciego dla Levante i drugiego swojego autorstwa gola tego dnia.

W drugiej połowie Żaby już tylko spokojnie kontrolowały wynik tego spotkania. Nawet kiedy w 61. minucie za faul Toño gospodarze dostali rzut karny, to Jonathan Rodríguez Menéndez nie zdołał go wykorzystać. Piłkę po jego strzale idealnie odbił Rubén Martínez.

Levante wreszcie wygrało i ma na swoim koncie dziesięć punktów (dwa mniej od Gijón). Mimo to Żaby wciąż znajdują się w strefie spadkowej, teraz plasują się na przedostatnim miejscu.

Sporting Gijón - Levante UD 0:3 (0:3)
22.11.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 12:00

Gole: 18' Deyverson, 26' Feddal, 44' Deyverson

Gijón: Cuéllar, Lora, Luís Hernández, Bernardo, Canella (Guerrero, min 66), Omar Mascarell, Nacho Cases, Hugo Fraile (Carlos Castro, min 46), Halilovic, Jony (Isma López, min 72), Sanabria

Levante: Rubén Martínez, Pedro López, David Navarro, Zou Feddal, Toño, Simao, Camarasa, Jefferson Lerma, Rubén García (70' Xumetra), Morales (85' Verza), Deyverson (72' Roger)

Kartki: Halilović, Isma López, Nacho Cases - Rubén García, Simao, Toño, Pedro López, Rubén Martínez (wszyscy żółte)

Sędzia: Mario Melero López

źr.: własne | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD