poniedziałek, 5 października 2015

Pierwsze zwycięstwo w sezonie i to nad liderem! 1:0 z Villarrealem

Levante nie zdołało pokonać beniaminka z Las Palmas, dostało też baty od przecież nie aż tak silnego Getafe. W niedzielny wieczór zaklęło jednak rzeczywistość i pokonało 1:0 aktualnego lidera Primera División, Villarreal.Bez względu na

Ogromny wpływ na przebieg tego spotkania miała z pewnością druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Bojana Jokicia, którą Bośniak został ukarany już w 35. minucie.

Co ciekawe jeszcze przed tym momentem Levante miało optyczną przewagę. W dobrej, ale trudnej sytuacji znalazł się dziesięć minut wcześniej Roger Martí, który również pod koniec pierwszej połowy miał dogodną okazję na otwarcie wyniku. W obu tych akcjach między słupkami gości wykazał się jednak Areola, podobnie jak przy próbie Deyversona.

Z każdą minutą drugiej części spotkania Levante zyskiwało jeszcze większą przewagę, ale piłka do bramki wpaść nie chciała. Dopiero w 82. minucie upragnionego gola strzelił Deyverson. Brazylijczykowi świetne dośrodkowanie posłał Ghilas, a wcześniej nieźle akcję rozprowadził Camarasa.

Gracze Marcelino nie zdołali już wyrównać i tak oto pierwsza wygrana Levante w tym sezonie stała się faktem. Żaby po siedmiu meczach mają sześć punktów i zajmują jednak dopiero 18. miejsce w tabeli. Villarreal zachował fotel lidera.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o niezłej frekwencji podczas niedzielnego spotkanie. Na Ciudad de Valencia przyszła bowiem rekordowa w tym sezonie grupa kibiców - 20 038. Po raz pierwszy od dawna przekroczona została więc granica 20 tysięcy fanów.

Levante UD - Villarreal CF 1:0 (0:0)
04.10.2015, Estadio Ciudad de Valencia, 18:15

Gole: 82' Deyverson

Levante: Rubén Martínez - Iván López (38' Camarasa), Simao, Zou Feddal, Juanfran, Toño - Jefferson Lerma, José Mari, Morales - Roger (67' Ghilas), Deyverson (83' Casadesús).

Eibar: Areola - Mario Gaspar, Bailly, Víctor Ruiz, Jokic - Samu García (58' Dos Santos), Trigueros, Pina, Alfonso (46' Samu Castillejo) - Nahuel (38' Jaume Costa), Soldado.

Kartki: Juanfran, Rubén Martínez, José Mari, Morales - Jaume Costa, Soldado (wszyscy żółte), Jokić (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Álvarez Izquierdo

Widzów: 20 038