niedziela, 25 października 2015

Obraz nędzy i rozpaczy. 0:4 z Realem Sociedad

Levante doznało kolejnej kompromitującej klęski. Tym razem na Ciudad de Valencia Żaby przegrały aż 0:4 z Realem Sociedad.

Nie udał się tym samym jubileusz Lucasa Alcaraza, dla którego był to 250. mecz na ławce trenerskiej w Primera División, być może ostatni w barwach Levante.

Chociaż zawodnicy Granotas próbowali wielokrotnie strzelić w tym spotkaniu gola, świetnie dysponowany między słupkami gości był dzisiaj Gerónimo Rulli, który szczególnie w drugiej połowie w kilku niezłych sytuacjach ratował Basków.

Najlepsze okazje na strzelenie gola dla Levante mieli w tym spotkaniu Roger Martí oraz Deyverson. Hiszpan w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę, natomiast strzał Brazylijczyka w drugiej części tylko cudem, dzięki golkiperowi Sociedad, nie wpadł do bramki.

Dobrą zmianą dał również Rubén García, który wyraźnie wraca do formy i być może już w najbliższym meczu ujrzymy go w pierwszym składzie. Lerma gra bowiem bez polotu, strasznie zawodzi zbyt wielki Ghilas, z kolei w samej końcówce za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Deyverson, co było tylko podsumowaniem tego bardzo smutnego dla kibiców Levante przedpołudnia.

Dla ekipy prowadzonej przez Davida Moyes'a w dwukrotnie trafił Vela, a po jednym golu dorzucili Agirretxe i Illaramendi.

W najbliższej kolejce Levante czekają Derby Walencji. W tym momencie nie wiadomo, czy drużynę poprowadzi jeszcze w tym spotkaniu Lucas Alcaraz. Real Sociedad czeka natomiast mecz z rewelacją tego sezonu, Realem Sociedad.

Levante UD - Real Sociedad 0:4 (0:2)
24.10.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 12:00

Gole: 8' 84' Vela, 35' Agirretxe, 81' Illaramendi

Levante: Rubén; Juanfran (46' Ghilas), Simao Mate, Feddal, Toño García, Morales; Jose Marí (46' Verza), Lerma (61' Rubén García), Camarasa; Deyverson, Roger

Real: Rulli; Mikel, Iñigo, Zaldua, Yuri; Illarra, Bergara, X.Prieto, Zurutuza (82' Canales); Carlos Vela (84' Mikel Oyarzabal), Agirretxe (75' Chory Castro)

Kartki: Deyverson, Lerma, Camarasa - Bergara, Mikel (wszyscy żółte), Deyverson (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco

źr.: własne | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca