poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Czerwona kartka i samobój. 1:2 z Celtą

Levante niezbyt dobrze rozpoczęło nowy sezon Primera División. Żaby przegrały 1:2 z Celtą Vigo.

Już od 5. minuty podopieczni Lucasa Alcaraza musieli grać w osłabieniu po tym, jak z boiska wyleciał Simão. Żaby grały jednak całkiem nieźle i gola p za sprawą Orellany na dopiero cztery minuty przed przerwą.

Na początku drugiej połowy kibice na Ciudad de Valencia ożyli, a to wszystko za sprawą wyrównującego gola debiutującego w oficjalnym meczu Verzy.

Ostatnie słowo należało do gości... teoretycznie. W 77. minucie zwycięstwo Celcie zapewniło bowiem samobójcze trafienie odchodzącego tego dnia urodziny Ivána Lópeza.

Levante nie zdołało więc zdobyć na inaugurację choćby punktu, ale nawet grając w dziesiątkę zaprezentowało się całkiem nieźle.

Levante UD - Celta Vigo 1:2 (0:1)
23.08.2015, Ciudad de Valencia, 22:00

Levante: Rubén Martínez, Iván López (77' Morales), Simao, Trujillo, Juanfran, Toño, Verza, Camarasa (79' Rubén García), José Mari (69' Casadesús), Ghilas, Deyverson

Celta: Rubén Blanco (83' Néstor), Hugo Mallo (67' Guidetti), Cabral, Fontás, Jonny, Augusto Fernández, Wass, Tucu Hernández, Orellana, Nolito, Iago Aspas (94' Carles Planas)

Kartki: Simão (czerwona), Morales - Jonny, Fontás (wszyscy żółte)

Sędzia: Ricardo De Burgos Bengoetxea

Widzów: 11 701

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD