środa, 17 czerwca 2015

Atlético Levante powalczy o Segunda División B

Już w ten weekend zawodników Atlético Levante czeka pierwszy mecz o awans do Segunda División B. Rywalem podopiecznych Miguela Ángela Villafainy będzie Atlético Sanluqueño.

Żaby przeszły już ogromną drogę w kierunku awansu. Wpierw zajęły drugie miejsce w swojej grupie VI Tercera División (Wspólnota Walencka). Znalazł się więc w barażach niemistrzów swoich grup. W pierwszej rundzie tych play-offów piłkarze rozgrywający na co dzień swoje mecze w centrum treningowym w Buñol rozprawili się gładko z Tarazoną (zwycięstwa 2:0 i 2:1). W drugiej rundzie emocje były dużo większe i ostatecznie udało się pokonać w dwumeczu Palencię 3:2 (1:1 na wyjeździe i 2:1 u siebie).

Teraz czas już na ostatni krok do awansu. Rywalem będzie Atlético Sanluqueño, czyli drużyna, która w grupie X zajęła w sezonie zasadniczym dopiero czwarte miejsce. W play-offach po drodze wyeliminowała jednak Formenterę, czyli zwycięzcę grupy XI, a wcześniej także Teruel, czyli wicemistrza grupy XVII (w tym dwumeczu doszło do serii rzutów karnych).

Pierwszy mecz Atlético Levante rozegra na wyjeździe, czyli na Sanlúcar de Barrameda. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 20.

źr.: Levante UD | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz