wtorek, 24 marca 2015

Zabrakło wytrwałości. 0:1 z Celtą

Levante nie zdołało poważnie zagrozić Celcie i zasłużenie poległo przed własną publicznością 0:1. Była to pierwsza porażka Żab na Ciudad de Valencia od 1 lutego.

Wówczas to wyraźny lepszy od ekipy Lucasa Alcaraza okazał się inny zespół z północy - Athletic Club Bilbao.

Pierwsza połowa w statystyka wydawała się przemawiać znacznie za gośćmi, ale Levante również miało swoje sytuacje. Po dośrodkowaniu z lewej strony dobrze główkował Kalu Uche, chwilę później niezłym rajdem zakończonym strzałem Rubéna Garcíi.

Jedno jest jednak pewne - gdyby nie dobra postawa w bramce Diego Mariño, to już po pierwszej połowie Galicyjczycy mogli prowadzić dość wysoko. Świetne sytuacje zmarnowali jednak Andreu Fontàs czy Fabián Orellana. Piłka po strzale tego drugiego trafiła nawet w słupek.

Obie drużyny nie zamierzały się w tym meczu bronić, toteż druga połowa była znacznie bardziej otwarta. Świetne sytuacje marnowali kolejno Orellana (dwukrotnie) dla gości i Barral dla gospodarzy.

Wreszcie goście jednak dopięli swego. Na cztery minuty przed końcem wprowadzony w 76. minucie Charles wykorzystał świetnie rozegraną akcję Celty i dał jej wprowadzenie. W tej sytuacji bezradna była kompletnie rozklepana defensywa Levante.

Ostatecznie Żaby nie zdołały już w żaden sposób odpowiedzieć na trafienie gości i poległo u siebie po raz pierwszy od niemal dwóch miesięcy. Tym samym Levante wciąż pozostaje w strefie spadkowej. Celta jest dziesiąta.

Levante UD - SD Eibar 1:0 (0:0)
21.03.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 20:00

Gole: 86' Charles

Levante: Mariño; Morales, David Navarro, Ramis, Toño, Simao,  Diop (55' José Mari), Xumetra (66' El Zhar), Rubén García (82' Rafael Martins), Kalu Uche, Barral

Celta: Sergio Álvarez; Hugo Mallo, Fontàs, Cabral, Jonny; Augusto Fernández, Krohn-Dehli (88' Radoja), Orellana, Santi Mina (72' Pablo Hernández); Nolito, Larrivey (76' Charles)

Kartki: Rubén García, Barral, Kalu Uche, Toño - Hugo Mallo, Larrivey

Sędzia: José Antonio Teixeira Vitienes

Widzów: 11 473