niedziela, 18 stycznia 2015

Niesamowite wejście Barrala. 3:2 z Málagą

Świadkami niesamowitego meczu byli kibice w środę na Ciudad de Valencia. Levante wygrało 3:2, mimo już dwubramkowej przewagi gości. Wielkim bohaterem spotkania został David Barral, strzelec dwóch goli.

W tym meczu działo się dosłownie wszystko. Żaby wyszły na boisko bardzo przestraszone, jakby przez pryzmat pierwszego spotkania, w którym zagrały źle. Efektem tej bojaźliwości były kolejne akcje gości z Andaluzji i gole. Najpierw Ricardo Horty w 22. minucie, kwadrans później po kontrze Recio i sytuacja Levante była nie do pozazdroszczenia.

Wszystko odmieniło wejście na boisko Davida Barrala za Gavilána w 60. minucie. Doświadczony Hiszpan w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, ale wreszcie pokazał swoje możliwości. Najpierw umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Ochoę po rzucie wolnym. Trzy minuty po strzeleniu kontaktowej bramki 31-latek popisał się fenomenalną akcją indywidualną i prawdziwym golazo na 2:2. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Rubén García.

To jednak nie koniec emocji w tym spotkaniu. Chwilę później Barral mógł trafić na 3:2, ale jego strzał został wybroniony przez Ochoę. Wreszcie gola zdobył Junafran, wykorzystując zamieszanie po rzucie rożnym na sześć minut przed końcem.

W 90. minucie trybuny Ciudad de Valencia oszalały. Po rzucie wolnym Barral trafił po raz trzeci. Sędzia José Luis González González, mający za sobą bardzo słabe zawody, podjął jednak w tym wypadku słuszną decyzję o odgwizdania zagrania ręką, za które napastnik przez drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska!

Levante do ćwierćfinału nie awansowało, ale w drugiej połowie rewanżowego starcia z Málagą zaprezentowało się naprawdę świetnie, co daje nadzieję na dobry wynik w niedzielnym starciu z Elche.

Levante UD - Málaga CF 3:2 (0:2)
13.01.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 22:00

Gole: 71' Barral, 74' Barral, 84' Juanfran - 22' Horta, 37' Recio

Levante: Jesús Fernández, Pedro López, Héctor Rodas, Juanfran, Toño, El Adoua, Camarasa, Rubén García, Gavilán (60' Barral), El Zhar (60' Xumetra), Rafael Martins

MálagaOchoa, Samuel (70' Castillejo), Ricardo Horta, Recio, Angeleri (64' Filipenko), Rosales, Casado, Luis Alberto, Miguel Torres, Juanmi, Juanpi (78' Darder)

Kartki: RGavilán, Pedro López (żółte), Barral (czerwona za dwie żółte) - Darder (żółta)

Sędzia: José Luis González González

źr.: Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD