wtorek, 20 stycznia 2015

Klęska. 0:1 z Elche

Levante na przedostatnim miejscu, Levante walczące o utrzymanie. Takie są niestety realia. Drużyna Lucasa Alcaraza tym razem nie sprostała Elche, które wygrało na własnym boisku z Żabami 1:0.

Kluczowe dla losów spotkania było zdarzenie już z 4. minuty. Wówczas to, zdaniem Velasco Carballo, David Navarro uderzył pięścią Pelegrína, za co defensor Levante dostał czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska. Zaraz po tej sytuacji gospodarze mieli rzut wolny z niezłej odległości, ale strzał Fajra wybronił Mariño.

Zaledwie osiem minut później Elche dopięło jednak swego. Dośrodkowanie Cismy z lewej strony wykorzystał Jonathas, pokonując głową golkipera Levante. W tej sytuacji nie najlepiej w polu karnym zachował się Juanfran.

W 19. minucie po centrze z prawej strony w polu karnym Vyntra starł się o górną piłkę z Jonathasem. Faulu jednak żadnego nie było, podobnie jak zagrania piłki ręką. Bardzo słabo sędziujący jednak Velasco Carballo zdecydował się odgwizdać rzut karny. Do piłki podszedł Fajr, sprawiedliwości stało się jednak za dość, bo strzał Francuza wybronił w kapitalnym stylu Mariño.

Jedyną klarowną sytuacją Levante w pierwszej części była próba Casadesúsa z końcówki pierwszej połowy, ale strzał doświadczonego Hiszpana był niecelny.

Na początku drugiej połowy znów błysnął 24-letni golkiper rodem z Vigo, znowu broniąc strzał Jonathasa. Chwilę później swojej szansy spróbował z kolei Morales.

Wreszcie na 20 minut przed końcem Levante dostało rzut karny. Wszystko za sprawą faulu Damiána Suáreza na Casadesúsie. To nie był jednak dzień strzelców, gdyż rzut karny wykonany przez Rubéna wybronił Przemek Tytoń.

Levante próbowało jeszcze strzelić wyrównującego gola, ale ostatecznie się to nie udało i Żaby do domu wróciły bez nawet jednego punktu, co stawia je w bardzo trudnej sytuacji w tabeli. Co prawda, strata do bezpiecznej strefy to zaledwie jeden punkt, ale nie o walkę o utrzymanie w tym sezonie miało chodzić.

Elche CF - Levante UD 1:0 (1:0)
18.01.2015, Estadio Manuel Martínez Valero, Elche, 21:00

Gole: 12' Jonathas

Levante: Mariño, Iván López, Vyntra, David Navarro, Juanfran, Simao (79' Ivanschitz), Camarasa, Rubén García (75' Rafael Martins), Morales, El Zhar (75' Xumetra), Casadesús

Elche: Tytoń, Damián Suárez, Enzo Roco, Cisma, Aarón Ñíguez (65' Álvaro), Adrián, Víctor Rodríguez (82' Coro), Pelegrín, Fajr, Pasalic (77' Gálvez), Jonathas

Kartki: Enzo Roco, Damián Suárez - Vyntra, Simao, Camarasa (wszyscy żółte), Navarro (czerwona)

Sędzia: Carlos Velasco Carballo

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD