niedziela, 2 listopada 2014

O utrzymanie. Zapowiedź meczu z Almeríą

Już dzisiaj o 19 kibiców na Ciudad de Valencia czeka bardzo ważne starcie Levante. Żaby podejmą u siebie Almeríę i jeśli chcą w tym sezonie wywalczyć sobie chociaż spokojne utrzymanie, to zwycięstwo w meczu nad ekipą z Andaluzji wydaje się być koniecznością.

(W miarę) wygodny rywal
Almería w ostatnich latach oczywiście balansowała na krawędzi Primera i Segunda División, ale jednak do kilku starć Levante z nimi doszło. Statystyka bezpośrednich meczów z nimi wygląda bardzo obiecująco. Po raz ostatni bowiem Żaby przegrały z tym rywalem w 2008 roku, do tego w spotkaniu wyjazdowym.

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się natomiast na Ciudad de Valencia, a tutaj w Primera División Almería z Levante jeszcze nie wygrała. W ostatnim tego typu spotkaniu w lutym tego roku podopieczni wówczas Caparrósa pokonali drużynę z Andaluzji 1:0 po golu Davida Barrala.

Ogólnie rzecz biorąc, po raz ostatni, a za razem jedyny w Walencji Levante pokonane przez Almeríę zostało w sezonie 05/06, w ramach Segunda División. Wówczas to przyjezdni wygrali 4:2.

Warto też zauważyć, że najwyżej Levante pokonało Rojiblancos niecałe siedem lat temu, 4 listopada 2007 roku. Wtedy to za sprawą trzech goli Christiana Riganò Levante wygrało 3:0.

Alcaraz vs. Francisco
W tej akurat rywalizacji lepszy jest zdecydowanie szkoleniowiec naszych dzisiejszych rywali. 36-latek pokonał Lucasa Alcaraza dotychczas dwukrotnie, oba te zwycięstwa miały miejsce w tym roku! Najpierw jego Almería pokonała Granadę Alcaraza u siebie i to wysoko, bo 3:0, a w maju na wyjeździe 2:0. Oby dzisiaj 48-latek nie został pokonany przez swojego młodszego kolegę po raz trzeci.

Prognoza
Wydaje się, że spotkanie z Almeríą jest idealną okazją, by odnieść wreszcie swoje drugie w tym sezonie zwycięstwo w Primera División. By to jednak osiągnąć, w szeregach Levante musi zapanować spokój i opanowanie, a także koncentracja, by nie tracić tak głupich goli jak w spotkaniu z Celtą.

Przewidywane składy
Levante: Mariño - Ivan López, Héctor Rodas, David Navarro, Toño - Diop, Sissoko - Rubén García, Ivanschitz, Morales - Barral

Almería: Rubén - Navarro, Dos Sanots, Trujillo, Drubarbier - Verza - Silva, Azez, Thomas, Méndez - Hemed

Sędzia: Eduardo Prieto Iglesias

Typ Moje Levante: 2:1 dla Levante

foto: LFP

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz