poniedziałek, 27 października 2014

Porażka na początek nowego rozdania. 0:3 z Celtą

Lucas Alcaraz rozpoczął przygodę z Celtą od porażki w Vigo 3:0. Strzelanie na Balaídos rozpoczęło się co prawda od dość wątpliwego gola dla gospodarzy, ale dwa kolejne trafienia były już skutkiem bardzo dobrych akcji zawodników z północy.

Pierwszy gol dla Celty padł po ładnej akcji, ale wydaje się, iż był nieco kontrowersyjny. To była 27. minuta, kiedy to wydaje się, że przy podaniu Pablo Hernándeza, na pozycji spalonej znajdoswał się późniejszy strzelec gola, Joaquín Larrivey. Arbiter Fernando Teixeira Vitienes trafienie to jednak zaliczył.

Piłkarzom Celestes udało się podwyższyć w samej końcówce, kiedy to w 83. minucie piłka w dość przypadkowy sposób trafiła do Larriveya, a ten zdołał po raz drugi w tym spotkaniu pokonać Mariño.

Ostateczny cios podopieczni Eduardo Berizzo zadali w doliczonym czasie gry. Wtedy to Álex López popisał się mocnym strzałem, przy którym dość pechowo próbował interweniować wypożyczony z Realu Valladolid golkiper. Piłka zdołała jednak wejść do bramki.

Widać, że Lucas Alcaraz ma jeszcze bardzo wiele rzeczy do zrobienia, ale paradoksalnie ten mecz wcale nie wyglądał tak źle dla Levante, porównując go z poprzednimi. Dwa gole w końcówce zmazały jednak obraz całego spotkania. Tak, czy inaczej, Celta walczy o europejskie puchary, a Żaby są już na ostatnim miejscu w lidze.

Celta de Vigo - Levante UD 3:0 (1:0)