niedziela, 24 sierpnia 2014

Przełamać klątwę

Start Primera División dla Levante to od kilku lat już klątwa, którą i w tym roku Żaby będą chciały przełamać. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym na inaugurację sezonu gracze z Ciudad de Valencia nie wygrali jeszcze nigdy.

Ten najbardziej pamiętny jest początek ostatniego sezonu, który zakończył się blamażem na Camp Nou. Prowadzona wówczas przez Caparrósa drużyna przegrała z Barceloną aż 0:7 i zaczęła sezon fatalnie. Potem jednak prezentowała się całkiem solidnie, a w rewanżu z Katalończykami zdołała nawet zremisować 1:1.

To jednak nie pierwsza taka klęska na inaugurację sezonu Żab w Primera División. Sezon 2006/2007 zespół Caro rozpoczął od wyjazdowej porażki 0:4 z Sevillą. Rok później spotkanie z Mallorcą zakończyło się z kolei klęską 0:3. Kiedy wreszcie Levante rozpoczęło sezon na Ciudad de Valencia, to w 2010 roku uległo Sevilli aż 1:4.

Kilkukrotnie Żabom zdarzyły się też remisy 1:1. Tak było po powrocie po latach Levante do elity w 2004 roku i podziale punktów w meczu z Realem Sociedad, a także w latach 2011 (z Getafe) i 2012 (z Atlético).

Najbardziej dramatycznym początkiem sezonu był ten debiutancki dla Levante w Primera División. W 1964 roku Estadio de Sarrià w meczu z Espanyolem padł remis 4:4. Z kolei rok później w meczu z Realem Oviedo Żaby zremisowały 0:0.

Jeśli więc dzisiaj zespół Mendilibara wygra, to dokona rzeczy historycznej - po raz pierwszy wygra na start ligowego sezonu.

źr.; foto: Levante UD / Jorge Ramírez

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz