poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Nie jest dobrze. 0:2 z Albacete

W pierwszym meczu po powrocie ze zgrupowania z Holandii zawodnicy Levante nie potrafili pokonać bramkarza Albacete Balompié i ostatecznie przegrali 0:2.

Pierwsze minuty były bardzo nerwowe w wykonaniu podopiecznych Mendilibara, a szczególnie debiutującego w barwach Żab Jesúsa Fernándeza. Golkiper pozyskany z Realu Madryt był bliski starty piłki w obrębie piątki i straty kuriozalnego gola. Potem już jednak bronił całkiem solidnie.

Sytuację na gola miał za to Nabil El Zhar, który wyszedł na sam na sam z Alberto. Był jednak trochę za bardzo wychylony w lewą stronę, co ostatecznie ułatwiło interwencję bramkarzowi Albacete.

W 18' minucie było już jednak 1:0 dla gospodarzy. Długie podanie ze środka boiska, którego tor lotu źle obliczył Juanfran, trafiło wprost pod nogi Antonio de la Calle. Ten dośrodkował idealnie na głowę Chumbiego, który skierował nią piłkę do siatki.

Co gorsza, w drugiej połowie piłkarze Levante nie potrafili sobie stworzyć żadnej bardziej klarownej sytuacji. Dobrze bronił za to Fernández, chociaż przy golu straconym w 69' minucie i on się nie popisał. Faktem jest jednak, że piłka strzelona przez Rubéna Cruza nabrała wówczas bardzo ciekawej rotacji, która utrudniła skuteczną interwencję nowemu golkiperowi Żab.

Ostatecznie więcej goli już nie padło, ale mogło. Naprawdę dobrze między słupkami spisywał się jednak Fernández, który w całym meczu zaliczył kilka niesamowitych wręcz interwencji.

Albacete Balompié - Levante UD 2:0 (1:0)