niedziela, 29 czerwca 2014

Navas kontra Vyntra, czyli brazylijskie święto piłkarzy Levante

Keylor Navas i Loukas Vyntra w Levante razem stanowią o sile defensywy. Dzisiaj w Recife staną jednak naprzeciw sobie, a stawką ich pojedynku będzie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Emocje gwarantowane.

Kostaryka z grupy D wyszła jako kopciuszek. Przed fazą grupową na Ticos niemal nikt nie stawiał, a oni z grupy wyszli bez ani jednej przegranej. Teraz podopieczni Jorge Luisa Pinto powalczą o pobicie największego w historii narodowej kadry, a więc właśnie awansu do 1/8.

Ich rywalem będzie nie byle kto. Grecja to drużyna z charakterem, który pokazała w ostatnim meczu grupowym z Wybrzeżem Kości Słoniowej. W nim dopisało jej też szczęście i nieco kontrowersyjny rzut karny, który został podyktowany już w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Zawodnicy Hellady awansowali jednak z drugiego miejsca w grupie C i już teraz osiągnęli największy sukces w swojej historii.

Już dzisiaj na Arena Pernambuco w Recife dojdzie też być może do pojedynku dwóch zawodników Levante. Keylor Navas na turnieju wpuścił dotychczas tylko jedną bramkę i jest jedną z rewelacji imprezy. Natomiast Loukas Vyntra, mimo że w kadrze jest już doświadczony, to w Brazylii murawy jeszcze nie powąchał.

Trudno tak naprawdę wskazać faworyta tego spotkania. Obie ekipy zarówno w przodzie jak i w tyle prezentują bardzo zorganizowany i dojrzały futbol. Tak czy inaczej - Levante będzie miało swojego przedstawiciela w ćwierćfinale Mistrzostw Świata!

foto: Mundo Levante

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz