sobota, 1 marca 2014

Trwa świetna passa Levante! Osasuna pokonana!

El Levante mira a Europa sin complejos
Levante w sobotni wieczór pokonało Osasunę Pampeluna 2:0 i umocniło swoją pozycję w pierwszej dziesiątce Primera División. Zespół z Walencji podtrzymuje tym samym świetną passę i wciąż ma szanse na awans do Ligi Europy.

Mecz od samego początku należał do podopiecznych Caparrósa. Już w 4' minucie objęli oni prowadzenie. Gola zaliczył Papa Diop, który przepięknym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Duży wkład w tę akcję miał Rubén García, swoje zrobił też Andreas Ivanschitz, który cudownie wystawił piłkę Senegalczykowi. Dla młodego skrzydłowego drużyny z Walencji to na pewno bardzo ważne trafienie, gdyż ostatnio nie szło mu najlepiej.

Goście w pierwszej połowie grali pasywnie, mieli właściwie tylko jedną klarowniejszą sytuację. Kilka minut po golu dla Levante Oriol Riera mógł pokonać Keylora Navasa. Najlepszy w tym sezonie strzelec Osasuny nie zdołał jednak zaskoczyć Kostarykanina.

W końcówce pierwszej połowy, bowiem w minucie 42' Juanfran posłał bardzo długą piłkę w pole karne. Tą świetnie przyjął sobie Rubén García. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii poradził sobie z obrońcą drużyny z Nawarry i strzelił drugiego dla Żab gola.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, ale potem Levante doznało dużego osłabienia. W 60' minucie dość brutalnie faulowany był Vyntra. Sędzia nie odgwizdał jednak ewidentnego przewinienia. Na to w niesportowy sposób zareagował Casadesús. Były gracz Mallorki właśnie za to wyleciał z boiska.

Przez następne pół godziny gra toczyła się na połowie gospodarzy. Nawarczycy nie zdołali jednak strzelić nawet honorowego gola i przegrali po raz pierwszy od czterech meczów. Tym samym zajmują teraz 12. miejsce w tabeli.

Diop celebrates opening goal for Levante against Osasuna

Przed Levante otwiera się natomiast poważna szansa na grę w europejskich pucharach. Żaby zajmują teraz 7. miejsce w ligowej tabeli, a to dałoby im eliminacje Ligi Europy. Warto jednak zauważyć, że Sevilla i Valencia nie rozegrały jeszcze swoich spotkań w tej kolejce.

Levante UD - Osasuna Pampeluna 2:0 (2:0)
1.03.2014, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 18:00

Gole: 4' Diop, 42' Rubén García

Levante: Keylor Navas; Vyntra, Navarro, Juanfran, Nikos; Diop, Simao; Rubén García (81′ Sissoko), Casadesús, Ivanschitz (75′ Pedro López); Barral (92' Babá)

Osasuna: Andrés; Oier, Loties, Arribas, Damiá (65′  Acuña ); Lolo (49′ Lobato), Silva; Cejudo, Roberto Torres (80′ Nino), Armenteros; Oriol Riera.

Kartki: Barral, Simao,, Rubén García, Diop (wszyscy żółte), Casadesús (czerwona) - Oier, Damiá, Silva (wszyscy żółte)

Sędzia: Pedro Jesús Pérez Montero

źr.: własne/insidespanishfootball.com; foto: marca.com/insidespanishfootball.com/superdeporte.es; video: dailymotion.com/acosart